Įvairenybės

Prezidentas suteikė brigados generolo laipsnius

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda už ypatingus gebėjimus ir išskirtinius nuopelnus Lietuvai ir jos kariuomenei suteikė brigados generolo laipsnius Artūrui Radvilui, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininko pavaduotojui operacijoms, ir Alvydui Šiupariui, Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos vadui.

Sveikindamas generolus, Prezidentas pabrėžė ypatingą kariuomenės svarbą dabartinės geopolitinės situacijos kontekste, kai Lietuvos kaimynystėje stiprėja įtampa ir kyla naujos grėsmės.

„Tėvynės sargyboje tvirtai stovi moderni, profesionali ir nuolat tobulėjanti Lietuvos kariuomenė, kuriai vadovauja patyrę, narsūs ir išmintingi vadai“, – sakė šalies vadovas, pabrėžęs, kad Lietuvos piliečiai gali jaustis saugūs, žinodami, kad šalies gynyba yra patikimose rankose.

Radvilas tarnybą krašto apsaugos sistemoje pradėjo 1992 metais. Karininkas yra baigęs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, operacinio lygmens kursus Baltijos gynybos koledže Estijoje ir strateginio lygmens kursus Sausumos pajėgų karo koledže Jungtinėse Amerikos Valstijose. Už nuopelnus, sumanumą ir pavyzdingai atliekamas pareigas A. Radvilas yra apdovanotas Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos krašto apsaugos sistemos medaliais, Vyčio Kryžiaus ordino medaliu ir Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžiumi.

Šiuparis, tarnybą krašto apsaugos sistemoje pradėjęs 1992 m., yra baigęs Klaipėdos universitetą ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, operacinio lygmens kursus Danijos karališkajame gynybos koledže bei strateginio lygmens kursus NATO gynybos koledže Romoje. Už sąžiningą ir pavyzdingą tarnybą A. Šiuparis apdovanotas Lietuvos kariuomenės, Lietuvos krašto apsaugos sistemos medaliais, Vyčio Kryžiaus ordino medaliu.

Iškilmingos ceremonijos metu šalies vadovas A. Radvilui ir A. Šiupariui prisegė brigados generolo antpečius ir įteikė vardinį ginklą – kardą, palinkėjo atkaklumo, įžvalgumo ir didžiausios sėkmės.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Lukošienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą