Politika ir teisė

Prezidentas pasveikino Švediją nacionalinės šventės proga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Švedijos Karalių Karlą XVI Gustavą ir visus šalies žmones Švedijos Karalystės nacionalinės šventės proga.

Pasak Prezidento, abipusė pagarba demokratinėms vertybėms ir sutampantis požiūris į esminius saugumo, politikos ir ekonomikos klausimus lemia sėkmingą Lietuvos ir Švedijos regioninį bendradarbiavimą Šiaurės ir Baltijos šalių lygmeniu bei tarptautinėse organizacijose.

Prezidentas taip pat teigė vertinantis Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimą Europos Sąjungoje ir vieningą poziciją Rusijos karinės agresijos Ukrainoje atžvilgiu. Pasak Prezidento, mūsų vienybė ir solidarumas šiuo metu labai svarbūs teikiant visapusišką paramą Ukrainai ir jos žmonėms.

„Sveikinu Jūsų šalies apsisprendimą dėl stojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją. Narystė NATO sustiprins tiek Jūsų šalies, tiek viso regiono saugumą, taip pat reikšmingai prisidės prie Aljanso gynybos pajėgumų stiprinimo atsižvelgiant į ilgalaikę Rusijos keliamą grėsmę“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

Sveikindamas nacionalinės šventės proga šalies vadovas teigė vertinantis puikius Lietuvos ir Švedijos dvišalius santykius ir nuoširdžią žmonių draugystę. Lietuvos vadovas Karališkajai Šeimai ir visiems Švedijos gyventojams palinkėjo sveikatos ir visokeriopos sėkmės.

Pranešimą paskelbė: Justė Krančiukaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą