Politika ir teisė

Prezidentas pasveikino Prancūziją Bastilijos dienos proga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvos žmonių vardu pasveikino Prancūzijos Respublikos Prezidentą Emmanuelį Macroną ir visus prancūzus nacionalinės šventės – Bastilijos dienos – proga.

 Pasak šalies vadovo, pernai vykęs oficialus Prancūzijos lyderio vizitas Lietuvoje simbolizuoja tvirtą Prancūzijos ir Lietuvos ryšį bei bendrystę saugant demokratines vertybes, pasitinkant globalius iššūkius ir kuriant tautų gerovę.

„Prancūzija svarbi Lietuvos sąjungininkė Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje. Jūsų kariai ne kartą buvo dislokuoti NATO priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje, dalyvavo NATO oro policijos misijose ir pratybose Baltijos šalyse. Prancūzija taip pat prisijungė prie NATO energetinio saugumo kompetencijos centro Lietuvoje. Tai ženklus indėlis užtikrinant ne tik Baltijos regiono, bet ir visos Europos saugumą“, – rašoma Prezidento sveikinime.

 Valstybės vadovas pabrėžė Europos solidarumo svarbą atsakant į agresyvią Rusijos politiką, Baltarusijos režimo veiksmus. Prezidentas išreiškė viltį, kad kitąmet Prancūzijai perėmus pirmininkavimą Europos Sąjungai ambicinga Europos geopolitinį vaidmenį stiprinanti darbotvarkė dar labiau prisidės prie Europos atsparumo, saugumo ir konkurencingumo stiprinimo bei aktyvaus vaidmens Rytų partnerystės šalyse.

 Sveikinime Prezidentas Prancūzijai palinkėjo ilgų klestėjimo metų, o visiems jos žmonėms – sveikatos ir visokeriopos gerovės.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Lukošienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą