Politika ir teisė

Prezidentas pasveikino Airiją Šventojo Patriko dienos proga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Airijos Prezidentą Michaelį D. Higginsą ir visus šalies žmones nacionalinės šventės – Šventojo Patriko dienos ‒ proga.

Prezidento teigimu, Lietuvą ir Airiją sieja draugiški dvišaliai santykiai ir bendromis vertybėmis paremtas bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose. Pasak šalies vadovo, vienybė ir sutampantis požiūris į esminius Europos saugumo klausimus nepaprastai svarbūs šiandien mums susiduriant su neeilinėmis grėsmėmis – Rusijos karine agresija Ukrainoje.

Valstybės vadovas teigė vertinantis, kad lietuviai, gyvenantys Airijoje, turi galimybę mokytis gimtosios kalbos mokyklose ir taip stiprinti ryšį su Lietuva. Prezidentas taip pat pasidžiaugė, kad airių kalba šiemet tapo oficialia Europos Sąjungos kalba.

Prezidento teigimu, Lietuva ir Airija turi daug galimybių stiprinti bendradarbiavimą turizmo, švietimo ir kultūros, gyvybės mokslų, aukštųjų technologijų srityse.

Sveikindamas Šventojo Patriko dienos proga šalies vadovas visiems airiams palinkėjo visokeriopos sėkmės, o šaliai ‒ ilgų klestėjimo metų.

Pranešimą paskelbė: Justė Krančiukaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą