Politika ir teisė

Premjerė: tik veikdami solidariai galime išspręsti nelegalios migracijos iššūkius

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su atsakingu už europinės gyvensenos propagavimą Europos Komisijos (EK) Pirmininko pavaduotoju Margaričiu Schinu ir aptarė aktualius migracijos, Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimus.

Susitikime didelis dėmesys skirtas naujam migracijos ir prieglobsčio paktui. I. Šimonytė pažymėjo Lietuvos įsipareigojimą saugoti ES išorės sieną. Ši nelegalios migracijos krizė parodė, kad ES turi dėti daugiau pastangų ES išorės sienų apsaugai stiprinti.

„Europos Sąjungos teisinė bazė turi kiek įmanoma geriau atliepti esamą situaciją ES ir padėti dorotis su kylančiais iššūkiais. Suprantu, kad hibridiniai iššūkiai gali būti mums naujovė, bet turime greitai mokytis ir prisitaikyti. Vienas tokių iššūkių – ES pasienyje A. Lukašenkos vykdoma hibridinė ataka prieš visą ES“, – sakė I. Šimonytė.

Į naują paktą Lietuva siūlo įtraukti saugiklius, kurie leistų valstybėms narėms greitai reaguoti į panašaus pobūdžio iššūkius ir apginti savo nacionalinį saugumą. Siūloma pamąstyti apie bendrą fizinės ES išorės sienos standartą ir tam reikalingą ES teisinį pagrindą. Šie saugikliai turėtų užtikrinti ES išorės sienos apsaugą, užkirsti kelią nelegaliai migracijai ir nedemokratiškų režimų vykdomam ES prieglobsčio politikos išnaudojimui.

Didesnį dėmesį taip pat siūloma skirti ES nelegalių migrantų grąžinimo pajėgumų didinimui.

„Sklandus nelegalių migrantų grąžinimas į jų kilmės šalis yra esminis. Būtina stipri visų ES politikų koordinacija, siekiant sukurti realią motyvaciją kilmės šalims kuo greičiau susigrąžinti savo piliečius. Tik veikdami solidariai ir stiprindami ES išorės sieną, galime išspręsti nelegalios migracijos iššūkius. Nelegali migracija per Baltarusiją rodo, kad nėra Rytų ar Pietų Europos problemų, tai – bendros europinės problemos“, – teigė premjerė.

Vyriausybės vadovė kartu su EK Pirmininko pavaduotoju lankėsi Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, susitiko su Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX vykdomuoju direktoriumi Fabrice Leggeri ir misijos atstovais bei Europos prieglobsčio paramos biuro (angl. The European Asylum Support Office (EASO) pareigūnais, taip pat apžiūrėjo nelegalių migrantų stovyklavietę Pasieniečių mokykloje Medininkuose.

Premjerė M. Schinui padėkojo už Lietuvai parodytą solidarumą, techninę pagalbą ir pristatė Lietuvos veiksmus, kuriais siekiama apsaugoti ES išorės sieną ir užkirsti kelią galimam migrantų antriniam judėjimui ES. EK vicepirmininko taip pat paprašyta palaikyti tolesnius Lietuvos veiksmus ir poreikius, siekiant užkirsti kelią nelegaliai migracijai (naujos ribojančios priemonės (sankcijos) įsitraukusiems į nelegalios migracijos srautų organizavimą, kova su žmonių kontrabanda, papildomas finansavimas ES sienos stebėsenos, priėmimo sąlygoms gerinti ir  sklandžioms prieglobsčio procedūroms, greiti bendri europiniai teisiniai sprendimai, sudarantys prielaidas atremti hibridinę ataką ir užkirsti kelią piktnaudžiavimui prieglobsčio sistema, kita).

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą