Politika ir teisė

Lietuvos Vyriausybė: Europos humanitarinis universitetas tęs veiklą Vilniuje

Sausio 31 d. Lietuvos Vyriausybės pasitarimo metu Švietimo ir mokslo ministerija pristatė sprendimo projektą, kuriuo siūloma atidėti šiuo metu galiojančio leidimo Europos humanitariniam universitetui (EHU) vykdyti studijas atšaukimą iki 2019 m. liepos 1 d. Toks sprendimas leis Universitetui toliau tęsti darbą ir teikti prašymą dėl naujo aukštojo mokslo studijų leidimo. Tikimasi, kad naujas leidimas bus suteiktas Universitetui dar iki 2018/19 akademinių metų.

Šiemet EHU studijų procesas ir toliau vyks pagal patvirtintą akademinį kalendorių: po egzaminų sesijos kovo 1 d. studentai tęs 2017/18 m. pavasario semestro studijas, birželio 28 d. įvyks planuota Universiteto absolventų diplomų įteikimo ceremonija, nuo gegužės 1 d. iki liepos 1 d. bus priimamos paraiškos stojimui į bakalauro ir magistro programas. 

EHU Valdančioji taryba sveikina konstruktyvias Lietuvos Vyriausybės išvadas dėl tolimesnio baltarusių universiteto tremtyje veiklos, padarytas šiandien vykusio pasitarimo metu. EHU vadovybė teiks oficialų prašymą dėl naujo leidimo vykdyti aukštojo mokslo studijas išdavimo.

„Po intensyvių ir dalykiškų konsultacijų su Lietuvos valdžios atstovais, EHU Valdančioji taryba palankiai vertina faktą, jog bendromis pastangomis pasiektas sprendimas. Gavome tvirtą patikinimą, kad EHU prašymas dėl naujo aukštojo mokslo leidimo suteikimo bus operatyviai išnagrinėtas, kas savo ruožtu, sudarys galimybes Universitetui toliau tęsti darbą Vilniuje. Džiugu, kad Vyriausybė taip pat pasiūlė Švietimo ir mokslo ministerijai kartu su Užsienio reikalų ministerija ir Rytų Europos studijų centru bendradarbiauti skatinant Europos humanitarinio universiteto mokslinius tyrimus“, — teigia Valdančiosios tarybos pirmininkas Per Carlsen.

Siekdama sureguliuoti Universiteto statusą Lietuvoje, dar sausio pradžioje EHU vadovybė pateikė Švietimo ir mokslo ministerijai oficialų pasiūlymą dėl Studijų kokybės vertinimo centro inistuticinio veiklos vertinimo rekomendacijų įgyvendinimo.

Po to, kai Baltarusijos valdžia per prievartą uždarė EHU, 2004 m. universitetas priėmė Lietuvos Vyriausybės kvietimą ir persikėlė į Vilnių. Įgijus oficialų universiteto statusą Lietuvoje 2006 m. kovo mėn., EHU jau baigė 2124 absolventai, įgiję diplomus menų, socialinių ir humanitarinių mokslų srityse.

2017/18 mokslo metais EHU studijuoja 847 studentai, kurių 95% sudaro baltarusiai.

Pranešimą paskelbė : Maksimas Milta, Europos humanitarinis universitetas

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą