Įvairenybės

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: Prezidento veto dėl mokamų testų – signalas valdantiesiems

2021 m. lapkričio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

Socialdemokratai teigiamai vertina Prezidento Gitano Nausėdos sprendimą vetuoti nedidele dauguma Seime priimtas pataisas, kuriomis nustatoma, kad už testus dėl COVID-19 darbuotojai mokėtų patys.

Parlamentarai, priklausantys opozicinei Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijai, šalies vadovo prašė vetuoti valdančiųjų sumanymą, argumentuodami, kad „testavimas yra pandemijos valdymo priemonė. Todėl apsunkinti testavimą, vadinasi, apsunkinti pandemijos valdymą.“

„Gerai, kad buvo atsižvelgta į profesinių sąjungų ir mūsų, socialdemokratų, argumentus“, – sako Socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė.

Politikė pabrėžia, kad vakcinavimo kampanija yra savanoriška, taigi kiekvienas valstybės pilietis turi būti traktuojamas vienodai.

LSDP frakcijos seniūno Algirdo Syso teigimu, valdantieji turėtų susitelkti į pandemijos valdymo strategiją ir taktiką.

„Jeigu vakcinacija yra savanoriška, valstybė turi daryti viską, kad piliečiai patikėtų skelbiamais tikslais. Valstybės rankose – vakcinavimas, informavimo kampanija, galimybės reaguoti į dezinformaciją. Ir valstybė turėtų nuo ryto iki vakaro rūpintis būtent tuo“, – pabrėžia A. Sysas.

Socialdemokratai pabrėžia, kad valstybei nustačius ypatingas saugos sąlygas dėl pandemijos, svarbu užtikrinti, kad šios sąlygos būtų vienodos visiems piliečiams.

„Valstybė privalo rūpintis kiekvienu piliečiu, o ne dalį jų bausti. Be to, mūsų Konstitucijos 53 53 straipsnis aiškiai sako: valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus“, – teigia A Sysas.

Socialdemokratų lyderė V. Blinkevičiūtė yra išsakiusi argumentą, kad „darbdavys gali pasidalyti uždirbtu pelnu, kurį, beje, uždirba tie patys darbuotojai, ir toliau mokėti už savo darbuotojų testavimą. Visuomet turėtume būti silpnesniojo, t. y. darbuotojo, pusėje.“

Socialdemokratai savo kreipimesi į Prezidentą argumentavo, kad visi dirbantys asmenys moka mokesčius ir privalomojo sveikatos draudimo įmokas, todėl tam tikros grupės gyventojų išskyrimas, verčiant susimokėti už privalomą profilaktinę sveikatos patikrą, būtų nepateisinamas.

Be to, socialdemokratai įspėjo, kad tokios priemonės gali apsunkinti „ir šiaip chaotišką“ pandemijos valdymą bei padidinti „jau pavojingą laipsnį pasiekusią įtampą visuomenėje“.

Lietuvos Respublikos Seimas nedidele balsų persvara pritarė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo Nr. I-1553 18 ir 40 straipsnių pakeitimo įstatymui Nr. XIVP-912. Pagal jį darbuotojai dėl COVID-19 turėtų testuotis savo sąskaita.

Prezidentas G. Nausėda trečiadienį vetavo šį valdančiųjų sumanymą.

Pranešimą paskelbė: Nerijus Vėta, Lietuvos Respublikos Seimas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą