Politika ir teisė

Lietuva – Švedija: patikima politinė ir ekonominė partnerystė

Su darbo vizitu Stokholme viešintis Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius šiandien susitiko su Švedijos Ministru Pirmininku Fredriku Reinfeldu.

Pokalbio metu vyriausybių vadovai pažymėjo, kad Lietuvą ir Švediją sieja puikūs politiniai ir ekonominiai ryšiai. „Švedija yra labai svarbi Lietuvos partnerė – artima kaimynė, didžiausia užsienio kapitalo investuotoja ir viena iš mūsų energetinio saugumo stiprintojų. Džiaugiamės, kad ketvirtadienį Švedijos Vyriausybė pritarė elektros jungties Baltijos jūra projektui ir patvirtino, kad jis vykdomas laikantis grafiko“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Lietuvos Vyriausybės vadovas padėkojo už Švedijos paramą Lietuvai rinkimuose į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius pristatė liepos mėnesį prasidedančio Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai tikslus ir numatomus svarbiausius renginius. Apibrėžiant šios atsakingos užduoties ir įsipareigojimo principus buvo remtasi ir sėkmingu Švedijos pirmininkavimo pavyzdžiu 2009 metais. Lietuva sieks, kad jos pirmininkavimas būtų efektyvus, orientuotas į konkrečius rezultatus.

Be to, premjerai apsikeitė nuomonėmis dėl Švedijai ypač svarbaus kito pusmečio ES Tarybos darbotvarkės klausimo – Rytų partnerystės politikos. Lietuvos Vyriausybės vadovas pakvietė premjerą F. Reinfeldą dalyvauti rudenį Vilniuje įvyksiančiame Rytų Partnerystės valstybių ir vyriausybių vadovų susitikime.

Susitikime buvo aptarti aktualūs energetikos ir transporto klausimai. Kalbėta apie svarbų ES įsipareigojimą iki 2014 m. sukurti energetikos vidaus rinką, likviduoti vadinamąsias energetines salas, išplėtoti infrastruktūrą.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius Stokholme taip pat susitiko su Švedijos socialdemokratų partijos pirmininku Stefanu Löfvenu. Susitikimo metu kalbėta apie Lietuvos Vyriausybės iniciatyvas skatinti darbo vietų kūrimą ir ekonomikos plėtrą, energetikos aktualijas bei kitus klausimus.

Parašykite komentarą