IT naujienos

Lapkritį organizuojamos antrosios tarptautinės programėlių dirbtuvės „AppCamp“

Lapkričio 9-11 dienomis vyks tradicinis telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ kartu su „AppCamp“ organizuojamas kasmetinis renginys – programėlių dirbtuvės „AppCamp“. Antrą kartą tarptautiniu mastu rengiamose didžiausiose Skandinavijos ir Baltijos šalių programėlių kūrėjų dirbtuvėse planuojama sulaukti rekordinio 500 dalyvių skaičiaus. Tikimasi, kad į stiprias komandas susibūrę programuotojai, kūrėjai, rinkodaros specialistai, dizaineriai ir idėjų turintys entuziastai sukurs pusšimtį programėlių.

– „Lietuviai per pastaruosius pora metų yra gavę daugybę svarbių apdovanojimų, tarp jų – laimėti 2012 metų geriausios pasaulyje aplikacijos rinkimai. Visi šie laimėjimai rodo, jog turime išties kūrybingų žmonių. Šios jau trečią kartą organizuojamos dirbtuvės, kurios nuo praėjusių metų pradėtos rengti tarptautiniu mastu, tai – unikali galimybė novatoriškų sprendimų ieškantiems verslo atstovams susitikti su originalių idėjų turinčiais kūrėjais“, – sakė „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.

Savo idėjoms įgyvendinti dalyviai turės ribotą laiką – vos dvi dienas. Šių metų naujovė – tiesioginės transliacijas iš dirbtuvių, kurių metu visi norintys internetinėje erdvėje galės stebėti visą kūrybinį procesą – nuo pirminės idėjos iki galutinio jos įgyvendinimo.

– „Šiam renginiui sėkmingai tapus tarptautiniu, šiemet į jį pakvietėme dar daugiau pasaulinio lygio mentorių, kurie savo patirtimi dalinsis su renginio dalyviais. Tikiu, jog šiemet dalyviai mus nustebins dar originalesniais savo darbais, o mes padėsime, kad renginio metu sukurtos geriausios aplikacijos iki metų pabaigos atsirastų mobilių aplikacijų parduotuvėse“, – sakė UAB „AppCamp“ generalinis direktorius Tomas Martūnas.

„AppCamp” dirbtuvėse laukiamos tiek komandos, tiek pavieniai entuziastai, kurie galės renginyje suburti savo komandas. Viso renginio metu dalyvius įkvėps ir jiems padės 45 Lietuvos ir užsienio šalių mentoriai, tarp kurių – IT, rinkodaros, vartotojų patirties, dizaino, verslo plėtros bei verslo finansavimo specialistai.

Renginyje gali dalyvauti visi, kas turi idėjų ar sugebėjimų jas paversti veikiančiomis, naudingomis ir populiariomis programėlėmis. Autoriai galės kurti bet kurioms didžiosioms operacinėms sistemoms „Android“, „Windows Phone“, „Bada“, „iOS“ ir kitoms platformoms tinkančias programėles.

Geriausių programėlių autoriams atiteks piniginis prizas, taip pat „Samsung“, „Omnitel“ ir „Microsoft“ įsteigti prizai. Trys geriausios komandos turės šansą pristatyti savo idėjas Vilniuje vyksiančio tarptautinio renginio „Silicon Valley Comes to Baltics“ metu. 

Greta šių prizų „AppCamp“ bus skelbiamos ir specialios užduotys. Šiuo metu jau yra įsteigti prizai ir kviečiama sukurti programėlę radijo stočiai „Laisvoji banga“. Specialųjį prizą ruošia ir į šį renginį iš JAV atvykstantys „ING Direct“ mobilios bankininkystės atstovai.

Pernai pirmą kartą surengtose tarptautinių programėlių dirbtuvėse „AppCamp“ dalyvavo 350 entuziastų, buvo pristatyta 50 idėjų, iš kurių 22 per savaitgalį virto veikiančiomis programėlėmis. Vienas geriausių praėjusių metų dalyvių kūrinių – sukurta „Vaistai.lt“ programėlė. Jos pagalba galima nesunkiai surasti artimiausią vaistinę, kuri parduoda ieškomus vaistus, pateikiami išsamūs vaistų aprašymai ir net galima nustatyti priminimą kada reikia juos išgerti.

Visa informacija apie šių metų programėlių dirbtuves „AppCamp” bei registracijos forma pasiekiama adresu www.appcamp.lt.

Parašykite komentarą