Studijos

Kviečiame dalyvauti pirmuosiuose kandidatų į VU rektorius debatuose

Šiandien 14 val. Vilniaus universiteto (VU) Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius) prasideda kandidatų eiti VU rektoriaus pareigas debatai.

Pirmuosiuose debatuose kandidatai kviečiami pasidalyti savo nuomone apie aukštojo mokslo politiką Lietuvoje ir VU vaidmenį ją formuojant. Kandidatai taip pat diskutuos apie VU tarptautinį potencialą, dalysis įžvalgomis apie mokslo ir studijų perspektyvas. Diskusiją moderuos Margarita Šešelgytė.

Sausio 14 d. vykstančiuose debatuose kandidatai pristatys VU valdymo viziją ir diskutuos apie opiausias VU vidines problemas ir jų sprendimo būdus. Diskusiją moderuos Vytautas Kasiulevičius.

Sausio 16 d. kandidatus į diskusiją kviečia VU Studentų atstovybė. Debatų dalyviams bus siūloma atsakyti į studentų keliamus klausimus.

Visi kandidatų prisistatymai bus transliuojami tiesiogiai VU „Facebook“ ir „YouTube“ paskyrose, o šiandienos renginio tiesioginę transliaciją bus galima stebėti ir per LRT.lt.

Kviečiame transliacijų ir debatų žiūrovus užduoti klausimus debatų dalyviams ir virtualiai, apsilankius www.slido.com svetainėje ir suvedus raktinį žodį #rinkimai.

Šeši kandidatai

Į VU rektoriaus pareigas pretenduoja Lietuvos mokslų akademijos prezidentas, VU Fizikos fakulteto vyriausiasis mokslo darbuotojas prof. habil. dr. Jūras Banys, VU Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis, Fizinių ir technologijos mokslų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas, Elektrocheminės medžiagotyros skyriaus vadovas prof. dr. Eimutis Juzeliūnas, VU Istorijos fakulteto dekanas prof. dr. Rimvydas Petrauskas, „Bigelow“ Vandenynų mokslo laboratorijos Vienos ląstelės genomikos centro direktorius Meino valstijoje JAV prof. dr. Ramūnas Stepanauskas ir dabartinis VU rektorius prof. dr. Artūras Žukauskas.

VU Tarybos posėdis, kuriame bus renkamas VU rektorius, vyks sausio 22 d. VU Taryba rektorių 5 metų kadencijai renka slaptu balsavimu. Išrinktasis rektorius pareigas pradės eiti 2020 m. balandžio 1 d.

Daugiau informacijos apie kandidatus ir prisistatymams skirtus renginius rasite VU tinklalapio specialioje skiltyje „Rektoriaus rinkimai“.

Pranešimą paskelbė: Gretė Gerulaitytė, Vilniaus universitetas

Parašykite komentarą