Įvairenybės

Kūrybinio konkurso „Žmogus ir aplinka“ laurai – žurnalistei Vaidai Pilibaitytei

Žurnalistų kūrybinio konkurso „Žmogus ir aplinka“, kurį Aplinkos ministerija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) surengė aštuonioliktąjį kartą, pirmąją vietą pelnė LRT žurnalistė Vaida Pilibaitytė. Komisija įvertino jos radijo laidą „Medžio pusėn stojęs žmogus“, transliuotą per LRT radiją.

Antroji vieta skirta Arvydui Jockui už straipsnį „Žaliosios energetikos greitkelyje liks krūvos plastiko atliekų“, paskelbtą portale alfa.lt, trečioji – Laimučiui Stražnickui už straipsnį „Nukritę lapai – šiukšlės ar gamtos dovana?“, išspausdintą „Savaitėje“.

Konkurso laimėtojams bus įteikti piniginiai prizai ir nugalėtojų diplomai.

Šiemet konkurse dalyvavo 21 autorius su 66 darbais. Tai spaudoje ir internetinėje žiniasklaidoje skelbti straipsniai, radijo laidos. Juos vertino iš septynių LŽS ir Aplinkos ministerijos atstovų sudaryta komisija.

Pasak komisijos pirmininkės Aistės Žilinskienės, konkursui pateikta daug stiprių darbų, tačiau dėl pirmosios vietos komisija sutarė be ginčų. Daugumos komisijos narių nuomone, „tai itin paveiki, kūrybiškai parengta laida, skatinanti visuomenę kovoti už medžių išsaugojimą, – su stipriu nuoširdumo ir meilės gamtai užtaisu, dinamiška dramaturgija, iškalbingais muzikiniais fragmentais. Visuotinio skubėjimo fone sukurti klausytoją „užkabinantį“ ilgoką radijo pasakojimą aplinkosaugine tema žurnalistui reikia ne tik profesinio meistriškumo. Jis ir pats turi „sirgti“ už gamtos išsaugojimą.“

Vaida Pilibaitytė – patyrusi radijo žurnalistė ir publicistė, specializuojasi aplinkosaugos ir mokslo žurnalistikos srityje. Ligi šiol ji konkurso „Žmogus ir aplinka“ apdovanojimų pelnė tris kartus – 2003 m., 2005 m. ir 2016 m.

Aplinkos ministerijos ir LŽS konkursas „Žmogus ir aplinka“ rengiamas nuo 2003 m. siekiant skatinti žurnalistus profesionaliai ir kūrybiškai supažindinti visuomenę su aplinkos apsaugos, statybos ir būsto plėtros aktualijomis, kelti svarbiausias šių sričių problemas, skleisti patirtį, kaip jos sprendžiamos, ugdyti žmonių ekologinį sąmoningumą.

Pranešimą paskelbė: Raimonda Karnackaitė, LR aplinkos ministerija

Parašykite komentarą