Sportas

Konkūrų raitelis M. Petraitis sėkmingai tęsia varžybų seriją Lenkijoje

Praėjusį savaitgalį Lietuvos raiteliai startavo tarptautinėse CSI2*/CSI1*/CSIYH1* konkūrų varžybose Lenkijoje. Šios varžybos – „Baltica Spring Tour 2018“ serijos dalis, kurioje varžosi pajėgiausi konkūrų raiteliai iš 27 pasaulio šalių, tarp jų ir Lietuvos. Skirtingose kategorijose šiemet startavo daugiau nei 70 raitelių ir net 370 žirgų.

Jaunų žirgų rungtyse sėkmė lydėjo Matą Petraitį, kuris Lietuvai atstovavo su dviem tarptautinėse varžybose dar tik debiutuojančiais žirgais Leila ir Cattrepel Go.

Pirmą varžybų dieną M. Petraitis su Cattrepel Go, aplenkdamas 28 varžovus, užėmė trečią vietą. Tuo tarpu su Leila triumfavo finalinėje 6 m. amžiaus žirgų rungtyje. Duetas aplenkė net 23 varžovus ir maršrutą įveikė nepadarydamas nei vienos klaidos.  

Dar dvejose rungtyse M. Petraitis startavo su labiau patyrusiu žirgu Soli deo Glorija. Duetas sėkmingai įveikė 130 cm aukščio kliūtis ir užėmė antrą bei trečią vietas.

„Baltica Spring Tour 2018“ Lietuvai taip pat atstovavo Benas Gutkauskas. Šios varžybos jam tapo savotišku galimybių patikrinimu, mat jose raitelis startavo su visiškai jaunais, mažai varžybinės patirties turinčiais žirgais. Žirgo treniravime – tai svarbus procesas, reikalaujantis kantrybės ne tik žirgui, bet ir raiteliui. 

„Didžiuojamės raiteliais, kurie atkakliai skinasi kelią į žirginio sporto elitą ir garsina mūsų šalies vardą. Raitelių laukia dar daug startų tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, todėl gera žirgų forma ir pasiruošimas reiškia labai daug“,  – sakė Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentas Gediminas Gutkauskas.

Raitelių ir žirgų patogumui „Baltica Spring Tour 2018“ konkūrų varžybos trunka beveik mėnesį – nuo gegužės 15 iki birželio 3 d. Per šį laikotarpį duetai turi galimybę startuoti net keliose skirtingose rungčių kategorijose, taip tausojant žirgų sveikatą, taupant transportavimo kaštus ir laiką. Ateinantį savaitgalį mūsų šalies raitelių laukia paskutiniai startai šių metų „Baltica Spring Tour“ serijos varžybose.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“

Parašykite komentarą