Mokesčių naujienos

Kokie yra pagrindiniai mokesčiai, kuriuos galima susigrąžinti, dirbant Norvegijoje?

Daugumą emigrantų, grįžusių iš Norvegijos, domina galimybė susigrąžinti mokesčius. Tai įmanoma padaryti jei Norvegijoje gyvenote pastaruosius trejus metus (nuo 2016 iki 2019 metų imtinai). Tad jei atitinkate šį kriterijų, galite kreiptis dėl mokesčių susigrąžinimo. Pagrindiniai mokesčiai Norvegijoje, dėl kurių galite teikti susigrąžinimo paraišką yra šie:

  • Trinnskatt, t.y. mūsų GPV ( gyventojų pajamų mokestis) atitinkanti rinkliava, kuri sudaro 23 procentus, skaičiuojant nuo bendrų pajamų ir 8,2 procentus, nuskaičiuojamus už socialinį draudimą. Kadangi Norvegijoje galioja progresiniai mokesčiai, tai kuo daugiau per tą laiką uždirbote, tuo daugiau sumokate ir mokesčių. Tik jei per metus uždirbote 169 tūkstančių kronų, tuomet nereikia mokėti jokių mokesčių, o jei pajamos viršija 962 tūkstančius kronų, tuomet skaičiuojamas 15,4 procentų dydžio mokestis. Gera žinia ta, kad jei sąžiningai mokėjote šiuos mokesčius, tuomet grįžus į Lietuvą, galite juos pilnai susigrąžinti. Reiktų įsidėmėti tai, kad ši galimybė galioja tik dirbantiems įmonėje, o ne individualiai.
  • Vaiko ugdymo mokesčiai. Išlaidos ugdymui gali siekti iki 25 tūkstančių kronų, o už kiekvieną papildomą vaiką dar prisideda po 15 tūkstančių kronų. Žinoma įvairios mokesčių lengvatos priklauso ir nuo tėvų statuso, nes vieniši tėvai turi daugiau teisių jomis pasinaudoti. Labai svarbu, kad išlaidos skirtos būtų argumentuotos ir pagrįstos reikiamais dokumentais, pvz. sąskaitomis faktūromis ar bankinių pavedimų išrašais. Taigi sumokėję už vaikų ugdymą, galite susigrąžinti dalį išlaidų, kurios buvo neapmokestintos 23 procentų tarifo pajamų mokesčiu.
  • Kiti valstybiniai mokesčiai, kurie buvo permokėti mokestinėje sistemoje. Grąžintina suma priklauso nuo to, kokią pinigų sumą jūs uždirbote. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį į mokestinio laikotarpio, nes jei dirbote tik vieną ar du mėnesius gali būti taikoma išimtis, nes mokesčių permoka yra skaičiuojama automatiškai.

Taigi pateikus metinę deklaraciją iki balandžio 30 dienos, jūs turite galimybę susigrąžinti įvairius mokesčius ar jų dalį, kuriuos sumokėjote dirbdami Norvegijoje.

Parašykite komentarą