Transportas

Kokie keliai prognozuojami savaitgalį?

AB „Kelių priežiūra“ perspėja, kad artėjantį savaitgalį vairuotojai turėtų būti itin budrūs dėl prognozuojamo labai smarkaus vėjo ir jo sukeltų padarinių. Šeštadienį visoje šalyje numatomi krituliai – daugiausia šlapdriba. Pūs smarkus pietų, pietvakarių vėjas. Vyraujant stipriam vėjui ant važiuojamosios kelio dangos gali būti nuvirtusių medžių arba medžio šakų, taip pat gali palinkti arba nuvirsti kelio ženklai.

Vairuotojai raginami neprarasti budrumo, nors keletą dienų vyravo šiltesni orai, keliuose išlieka žiemiškos sąlygos. Ant kelio dangos naktį ir anksti ryte gali formuotis plikledis, todėl rekomenduojama rinktis saugų greitį. 

Atsižvelgiant į sudėtingas oro sąlygas esant galimybei rekomenduojama atidėti nebūtinas keliones, vengti miškingose vietose esančių kelių, atidžiai stebėti aplinką. 

Sekmadienį vėjas rims, prognozuojama, kad pavojingi vėjo gūsiai išliks tik vietomis. Tačiau nedideli krituliai ir toliau numatomi daugelyje rajonų. 

Keliuose vairuotojai turi būti atidūs ne tik dėl žiemiškų sąlygų, bet ir atsiveriančių duobių. AB „Kelių priežiūra“ vien praeitą savaitę užtaisė 3757 m2 išdaužų. Daugiausiai išdaužų užtaisyta Šalčininkų, Šilalės, Akmenės ir Telšių rajonuose. Dėl silpnos, lūžtančios, byrančios kelio dangos, besiformuojančių išdaužų visoje Lietuvoje atskiruose kelių ruožuose yra taikomi greičio ir transporto masės ribojimai. 

AB „Kelių priežiūra“ gauna daug pranešimų dėl duobėtų žvyrkelių. Esant palankioms oro sąlygoms žvyrkeliai yra profiliuojami. 

Apie sudėtingas eismo sąlygas keliuose: kliūtis, duobes, plikledį, suniokotus ženklus ir kt., vairuotojai gali pranešti trumpuoju tel. nr. 1871 trumpojo tel. nr. kaina 0,09 Eur/min. Kiti tel. nr. +370 5 232 9600, +370 615 49300.

Savaitės statistika

Per savaitę kasdien vidutiniškai dirbo 65 mechanizmai, buvo išbarstyta 904 tonos druskos ir 2316 tonos smėlio-druskos mišinių. Atliekant valymo ir barstymo darbus nuvažiuota 26,5 tūkstančiai kilometrų.

Apie įmonę

AB „Kelių priežiūra“ yra modernėjanti, ambicingų tikslų siekianti įmonė. Sujungusi per dešimtmečius sukauptą ekspertinę patirtį ir novatorišką požiūrį, įmonė tapo viena iš didžiausių komandų Lietuvoje, kurioje dirba per 2.300 darbuotojų. AB „Kelių priežiūra“ yra atsakinga už 21.000 km valstybinės reikšmės kelių priežiūrą, t.y. žiemą užtikrina, kad keliai būtų pravažiuojami, pavasarį–rudenį gerina kelių kokybę, atnaujindama susidėvėjusias kelių dangas, profiliuodama žvyrkelius, prižiūrėdama pakelės statinius, želdinius ir kt.

Pranešimą paskelbė: Giedrė Čekavičienė, AB „Kelių priežiūra“

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą