Įvairenybės

Kada vartotojas gali vienašališkai nutraukti centralizuoto SND tiekimo sutartį?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Saurida“ ginčą dėl vienašališko centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų (SND) sutarties nutraukimo, įpareigojo bendrovę laikyti sutartį negaliojančia bei nedelsiant atjungti vartotojo įrenginius nuo tiekimo sistemos.

Vartotojas VERT pateiktame prašyme nurodė, kad kreipėsi į UAB „Saurida“ dėl centralizuotai tiekiamų SND pirkimo–pardavimo sutarties nutraukimo ir atjungimo nuo SND tiekimo sistemos, tačiau bendrovė atsisakė tai padaryti.

VERT, išnagrinėjusi faktines ginčo aplinkybes, nustatė, kad šiuo atveju UAB „Saurida“ motyvas atsisakyti nutraukti sutartį – bendrovė reikalavo, kad vartotojas, norėdamas nutraukti sutartį, turi pateikti įrodymus (technines sąlygas) dėl kito apsirūpinimo energija šaltinio bei šių sąlygų įvykdymo dokumentą – neturi teisinio pagrindo.

Pagal šiuo metu galiojantį teisinį reglamentavimą, vartotojas, norėdamas vienašališkai nutraukti SND pirkimo–pardavimo sutartį, turi įvykdyti dvi sąlygas: 1) tinkamai informuoti bendrovę apie atsijungimą ir 2) būti visiškai atsiskaitęs už suteiktas paslaugas.

Kadangi vartotojas abi būtinas sąlygas yra įvykdęs, VERT įpareigojo UAB „Saurida“  laikyti sutartį su vartotoju vienašališkai nutraukta ir nuo šios datos nereikalauti jokių mokėjimų, susijusių su SND pirkimo–pardavimo sutarties vykdymu, taip pat nedelsiant atjungti vartotojo įrenginius nuo SND tiekimo sistemos.

VERT atkreipia dėmesį, kad vartotojas, atsijungdamas nuo centralizuotai tiekiamų SND sistemos ir pasirinkdamas kitą apsirūpinimo energija šaltinį, neturi pažeisti kitų pastato bendraturčių interesų.

Išsamiai susipažinti su VERT 2020-05-21 posėdžio medžiaga galite čia.

Pranešimą paskelbė: Aurelija Maciūtė, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą