Įvairenybės

EP nariai Europos Komisijos prašo pradėti tyrimą dėl galimų „Gazprom“ manipuliacijų dujų kainomis ir ES konkurencijos taisyklių pažeidimo​

Daugiau nei 40įvairioms frakcijoms atstovaujančių Europos Parlamento narių laišku kreipėsi į Europos Komisijos nares Margretą Vestager ir Kadri Simson prašydami Komisijos pradėti tyrimą dėl beprecedenčio gamtiniųdujų kainų kilimo ir Rusijos kompanijos Gazpromgalimai tyčinių manipuliacijų rinkoje bei galimo ES konkurencijos taisyklių pažeidimo.  

EP nariai išreiškė susirūpinimą dėl rekordinių dujų kainų Europoje, viršijančių 700 JAV dolerių už 1000 kubinių metrų ir įtaria, kad tai susiję su Gazprom veiksmais, kurie ir nulėmė tokį kainų augimą.

Laišką pasirašiusių EP narių teigimu, tam tikri Gazpromveiksmai – atsisakymas rezervuoti dujų transportavimo pajėgumus per egzistuojančias vamzdynų sistemas, gamtinių dujų išgavimo sustabdymas Jamal dujų gręžiniuose argumentuojant gaisru Rusijos dujų kondensato gamykloje, nors nėra aišku, ar šis gaisras yra pakankama priežastis sustabdyti visą dujų gavybą bei Gazprom atsisakymas atsakyti į Europos gamtinių dujų vartotojų kvietimą garantuoti papildomas dujų tiekimo apimtis 2021 m. vasarą – kelia pagrįstų įtarimų, kad rekordinis gamtinių dujų kainų kilimas Europoje gali būti tiesioginis Gazpromveiksmų rezultatas.

Tai kelia įtarimų dėl Gazprom tyčinių pastangų spausti Europą sutikti su skubiu Nord Stream 2 dujotiekio paleidimu, nepaisant to, kad jis neatitinka  ES energetikos rinkos taisyklių, – pažymi EP nariai.

Komisija turi galimybę pritaikyti teisines laikinąsias priemones Gazprom atžvilgiu, jei dujotiekis Nord Stream 2 pradės veikti neteisėtai, taip pat ir kitas priemones, kurios priverstų Gazprom elgtis atitinkamai pagal ES energetikos ir konkurencijos taisykles, – rašo europarlamentarai.

Pranešimą paskelbė: Vaida Jauniškienė, Europos Parlamento nario Andriaus Kubiliaus biuras

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Sorel Mac Hill Chukka Men's Waterproof Black/Dark Moss 42
 
EMU Australia Wallaby Sequin Deep Pink 27
 
EMU Australia Toddle Deep Pink 18M+

Parašykite komentarą