Studijos

Diana Nausėdienė susitiko su lituanistinių mokyklų pedagogais

Trečiadienio popietę Diana Nausėdienė nuotoliniu būdu bendravo su Jungtinės Karalystės ir Airijos lituanistinių mokyklų mokytojais.

Susitikime dalyvavo savaitgalinių mokyklėlių ir formaliojo lituanistinio švietimo mokyklų pedagogai. Mokytojai pasakojo apie kasdienius iššūkius ir pasiekimus, įgyvendinamus projektus, organizuojamas vasaros stovyklas. Užsienyje gyvenantiems lietuvių kilmės vaikams lituanistinės mokyklos dažnai yra vienintelė galimybė išmokti kalbėti ir skaityti lietuviškai, susipažinti su protėvių krašto istorija, kultūra, gamta.

Tokius D. Nausėdienės susitikimus planuojama rengti ir su kitų šalių lituanistinio švietimo mokytojais. Idėja bendrauti su konkrečių šalių ar regionų lituanistinių mokyklų pedagogais kilo vasarą, pirmajai poniai lankantis stovykloje „Pasaulio Lietuva“. Lietuvių kalbos ir kultūros mokymas skirtingose šalyse turi savų ypatumų, mokytojai susiduria su skirtingais iššūkiais, todėl kalbantis mažesnėse grupėse galima labiau įsigilinti į konkrečios šalies specifiką.

Dauguma trečiadienio susitikime kalbėjusių pedagogų įvardijo tuos pačius iššūkius: kvalifikuotų mokytojų trūkumą, nepakankamą vaikų ir tėvelių motyvaciją ir sunkumus dėl patalpų nuomos.

„Dėkoju kiekvienam iš Jūsų už pasiaukojimą ir tą svarbią švietėjišką misiją, padedančią užsienio lietuvių vaikams išsaugoti kalbą, pažinti tėvų ir senelių šalies kultūrą ir istoriją. Jūsų darbas nepaprastai svarbus ir vertingas“, – pedagogams sakė D. Nausėdienė.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Lukošienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą