Įvairenybės

„Belorus“ sanatorijoje dirbantiems žmonėms – valstybės pagalba

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė susitikime su sanatorijos „Belorus“ darbuotojais dar kartą pabrėžė, kad darbuotojų problemos yra žinomos ir ieškoma geriausių bei priimtiniausių būdų jiems padėti.

Per nuotolinį susitikimą aptarti įvairūs sanatorijos darbuotojus liečiantys klausimai ieškant išeičių, kaip galima būtų užtikrinti tiek šių žmonių grįžimą atgal į darbo rinką ir pagalbą tame pereinamajame laikotarpyje, o kartu ir ateityje. Kalbamasi ir su Druskininkų savivaldybe, kitomis veikiančiomis įstaigomis kurorte ir aplinkinėse savivaldybėse.

„Šiandien inicijavau pokalbį su „Belorus“ darbuotojų atstovais ir pristačiau ministerijos siūlomas pagalbos priemones žmonėms, dirbantiems sanatorijoje, kuriai buvo pritaikytos sankcijos. Labai svarbu nepalikti žmonių likimo valiai. Inicijuotais teisės aktų pakeitimais siekiame, kad sanatoriją palikusiems darbuotojams būtų užtikrinta ne tik galiojanti Lietuvos socialinės sistemos parama, bet ir papildomos pagalbos priemonės,“ – sako Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Seime šiuo metu svarstomos pataisos, kurios leistų mokėti specialias išmokas sankcijų paveiktos Druskininkų sanatorijos „Belorus“ darbuotojams.

Pagal pateiktus teisės aktų projektus, tiems įmonės darbuotojams, kurie pasirenka išeiti iš darbo, būtų išmokėtos dviejų vidutinių atlyginimų dydžio išmokos.

Pranešimą paskelbė: Komunikacijos skyrius -, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Parašykite komentarą