Laisvalaikis

55-ajame Karlovy Varų kino festivalyje net trys lietuviško kino premjeros

Čekijoje šiuo metu vykstančiame 55-ajame Karlovy Varų festivalyje pasaulines premjeras švenčia net tris lietuviški ir su Lietuva siejami kino filmai.

Konkursinėje „East of the West“ programoje varžosi naujausias Andriaus Blaževičiaus filmas „Bėgikė“ (prod. Marija Razgutė), pasakojantis įtemptą Marijos, kuri visą parą Vilniuje ieško pradingusio vaikino, istoriją. Už pagrindinį vaidmenį šiame filme aktorė Žygimantė Elena Jakštaitė šiemet buvo atrinkta dalyvauti ir apdovanota Europos kiną populiarinančios organizacijos „European Film Promotion“ tarptautinėje programoje „European Shooting Stars“, skirtoje kylančioms Europos kino žvaigždėms. Filmo dalyvavimą Karlovy Varų festivalyje remia Lietuvos kino centras.

Tarp kruopščiai iš viso pasaulio atrinktų filmų į konkursinę programą „East of the West“ pateko dar vienas lietuvių prodiuserės Marijos Razgutės kartu su kolegomis iš Gruzijos ir Vokietijos kurtas bendras darbas „Gyvenimo kaina“ (rež. Ioseb Soso Bliadze). Filmas pasakoja apie eismo įvykį, išsivysčiusį į tragikomišką situaciją.

Programoje „Crystal Globe Competition“ festivalio žiūrovai pamatys dar vieną Lietuvos koprodukciją – filmą „Strahinja“ (rež. Stefan Arsenijević, prod. Kęstutis Drazdauskas). Tai Serbijos, Prancūzijos, Liuksemburgo, Bulgarijos ir Lietuvos bendros gamybos filmas apie jauną pabėgėlį iš Malio, kuris neriasi iš kailio siekdamas integruotis Serbijoje: sunkiai dirba, kad gautų prieglobstį, savanoriauja Raudonajame Kryžiuje, mėgina užsidirbti juodojoje rinkoje ir kovoja už išlikimą pabėgėlių stovykloje.

Šiais metais didžiausias Čekijos kino festivalis, vykstantis kurortiniame Karlovi Varų miestelyje, kino gerbėjų dėmesio laukia rugpjūčio 20-28 d.

Tarptautinis Karlovy Varų kino festivalis – tai vienas svarbiausių kino renginių visoje Centrinėje ir Rytų Europoje. Vienas seniausių A klasės kino festivalių pasaulyje savo reikšmingumu yra lyginamas su Kanų, Berlyno, Venecijos, Maskvos ir Varšuvos kino festivaliais.

Karlovi Varų festivalio programose dalyvaujančių filmų gamybą rėmė Lietuvos kino centras.

Pranešimą paskelbė: Indrė Ažondenė, Lietuvos kino centras

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą