Laisvalaikis

5 įdomūs faktai apie lošimo automatus

Daugybė žmonių visame pasaulyje žaidžia lošimo automatais tikėdamiesi vos kelių monetų pagalba laimėti siūlomą didįjį prizą. Žaidžiant lošimo automatais vartotojams nieko nereikia įsiminti ar naudoti sudėtingų strategijų – vos keli nustatymai ir paspaudus mygtuką belieka žvelgti į besikeičiančius lošimo automato ekrane matomus simbolius. Šis elementarus azartinio žaidimo principas padėjo lošimo automatams sulaukti didžiulio populiarumo.

Tačiau nors lošimo automatai yra labai populiarūs, tikrai ne kiekvienas jais žaisti mėgstantis vartotojas gali pasigirti žinantis pakankamai daug įdomių faktų. Todėl „Automatai Online“ atrinko keletą įdomių detalių, kurių galbūt jūs dar nebuvote girdėję apie lošimo automatus.

1. Lošimo automatų pradžia

Šiuolaikinių mums pažįstamų lošimo automatų pirmtakai atsirado dar 1891 m. Brukline (JAV). Šiuose automatuose buvo naudojama 50 iš 52 pokerio kaladės kortų. Žaidėjai už 5 centus galėjo bandyti sudaryti pokerio kombinaciją. Tačiau XIX a. dešimtojo dešimtmečio pradžioje nebuvo rastas joms tinkamas būdas standartizuoti laimėjimus visoms įmanomoms kombinacijoms. Todėl žaidžiant tokiu lošimo automatu laimėjimai skirdavosi kiekviename bare.

Visa tai pasikeitė 1895 m., kai automobilių mechanikas Charles Fey sukūrė trijų būgnų lošimo automatą, kuriame buvo tik 5 simboliai. Jis buvo pavadintas „Liberty Bell“. Šio lošimo automato atveju techniškai buvo lengviau standartizuoti išmokas tokiam kombinacijų skaičiui, todėl tai buvo tikrojo lošimo automato atsiradimo pradžia.

2. Iš kur kilo lošimo automatuose esantys vaisių simboliai

Lošimo automatuose dažnai galime matyti skirtingų vaisių simbolius. Tačiau ar kada susimąstėte, kodėl yra naudojami būtent vaisiai? Vaisių simboliai atsirado tuomet, kai vieną iš pirmųjų lošimo automatų sukūrė Herbert Mills.

1907 m. Čikagoje Herbert Mills vadovaujama kompanija pradėjo gaminti lošimo automatus, o 1910 m. jie amerikiečiams pristatė šiek tiek modifikuotą „Liberty Bell“ lošimo automato modelio versiją, kurią pavadino „Operator Bell“. Tai buvo trijų būgnų lošimo automatas, kuriuo buvo galima žaisti naudojant monetas. Šiame lošimo automate buvo ir vaisių simboliai – citrinos, slyvos ir vyšnios. Nuo to laiko vaisių simboliai lošimų automatuose tapo tokie populiarūs, kad kai kuriose šalyse, tokiose kaip Didžioji Britanija, lošimo automatai imti vadinti „vaisių automatais“ (angl. „Fruit machines“).

3. Lošimo automatai turi daugybę pavadinimų

Video lošimo automatai arba tradiciniai lošimo automatai skirtingose pasaulio šalyse yra vadinami labai skirtingais pavadinimais. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje, kaip jau žinote, lošimo automatus mėgstama vadinti „vaisių automatais“ (angl. „Fruit machines“). Tuo tarpu Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje jie dažniausiai vadinami „Pokies“.

Tačiau pavadinimas „vienarankis banditas“ (angl. „One armed bandit“) yra tapęs klasika. Be to, šis pavadinimas turi ir savo istoriją. Anksčiau šiuo pavadinimu būdavo įvardijami nusikalstama veika užsiimdavę žmonės, kurie apgaudinėdavo žaisdami lošimo automatais. Žodis „vienarankis“ kilo nuo to, jog lošimo automatais buvo žaidžiama naudojant viena ranka valdomą svirtį. Galiausiai šis klasikinis pavadinimas „atiteko“ ir patiems lošimo automatams.

4. Net ir jais nežaidžiant – lošimo automatai visuomet veikia

Manėte, kad lošimo automatai veikia tik tuomet, kai jais žaidžiama? Siekiant užtikrinti, kad lošimo automatų pateikiami rezultatai visuomet būtų visiškai atsitiktiniai ir sąžiningi, lošimo automatuose nuolatos veikia atsitiktinius skaičius generuojanti programa. Tokiu būdu nei vienas žaidėjas negali sukčiauti žaisdamas lošimo automatais.

5. Laimingasis lošimo automatų mėgėjas

Didžiojo prizo laimėjimas žaidžiant lošimo automatu visuomet yra didžiulė pergalė ir neapsakomas džiaugsmas. Tačiau didįjį prizą laimėti du kartus tam pačiam žmogui ir žaidžiant tuo pačiu lošimo automatu yra tiesiog neįtikėtinas pasiekimas!

Tokia didžiulė sėkmė nusišypsojo karo veteranui, kuris du didžiuosius prizus laimėjo žaisdamas „Megabucks“ lošimo automatu. Pirmąjį laimėjimą dar 1989 m. jis susižėrė lankydamasis „The Cannery Casino“. Tai buvo įspūdinga 4,6 mln. USD suma. Praėjus 16 metų po pastarojo laimėjimo, jis žaisdamas „Megabucks“ lošimo automatu ir vėl laimėjo, tačiau šį kartą laimėta suma buvo net 21 mln. USD.

Parašykite komentarą