Bankai ir Draudimas

2015 metais banko „Bigbank“ grupėje labiausiai augo Lietuvos filialo paskolų portfelis

Specializuoto Estijos kapitalo banko „Bigbank“ grupės pelnas 2015 metais sudarė 11,2 mln. EUR, o paskolų portfelis paaugo 21,8 mln. EUR – nuo 304,2 mln. iki 326 mln. EUR. Didžiausias paskolų portfelio augimas iš visų banko grupei priklausančių šalių 2015 metais užfiksuotas Lietuvoje.

Bendrieji banko grupės aktyvai metų pabaigoje pasiekė 352,9 mln. EUR ir per 2015 metus paaugo 28,2 mln. EUR.

„2015-ieji banko grupei buvo geri metai. Įgyvendindami naująjį verslo modelį, pritraukėme naujų klientų bei pagerinome savo paslaugų kokybę. Geriausi banko grupės rezultatai 2015 metais užfiksuoti Lietuvoje ir Suomijoje. Lietuvoje mūsų paskolų portfelis ūgtelėjo labiausiai – 43,7 proc. iki 62 mln. EUR. Baltijos šalyse, kuriose veikia banko grupė, nuo šiol Lietuvos rinka užima antrą vietą po Latvijos“, – sako „Bigbank“ valdybos narys Kaido Saar.

Jo teigimu, pernai, taip pat kaip 2014 metais, buvo pastebimas ryškus palūkanų pajamų augimas ir palūkanų išlaidų mažėjimas – atitinkamai 20,6 proc. ir 12,3 proc.

„Mūsų analitikai prognozuoja, kad Europos ekonomika šiais metais augs. Tai lems stabilus darbo rinkos ir pajamų augimas tuose regionuose, kuriuose bankas vykdo veiklą, ypač Baltijos šalyse“, – sako K. Saar.

Anot jo, banko ateitis taip pat labai glaudžiai susijusi su technologijų vystymusi.

„Ateities bankas, pirmiausia yra IT kompanija, o tik tuomet – finansų įstaiga. Šie pokyčiai vyksta labai greitai ir kasdien tampa vis labiau pastebimi. Fizinių banko padalinių perkėlimas į internetą užtruko metų metus, o perėjimas iš įprasto interneto į mobilųjį, atrodo, įvyko per akimirką. Visi pokyčiai, kuriems yra paklausa, įvyksta labai greitai, o jeigu šiandien atrodo, kad nėra idealios išeities, galime būti tikri, kad ji atsiras rytoj ryte. Greitis ir patogumas nebėra konkurenciniai pranašumai – jie tampa viso paslaugos paketo dalimi“, – sako K. Saar.

Jo teigimu, didžiausia grėsmė Europos ekonomikai – nuolat besikeičianti išorinė aplinka.

„Šiais metais rinkos dalies augimą prognozuojame Latvijoje, Lietuvoje ir Suomijoje. Taip pat koncentruojamės į naujų produktų, kuriuos galėtume eksportuoti į kitas šalis, vystymą. Pavyzdžiui, Estijoje šiais metais pristatėme naują mobiliąją kredito kortelę, kurią ir toliau vystysime kitose savo ir, ateityje, naujose rinkose. Taip pat daug investuojame į technologijas tam, kad savo klientams galėtume pasiūlyti šimtaprocentines interneto banko paslaugas, kuriomis būtų kuo patogiau naudotis“, – sako K. Saar.

2015 metų pabaigoje banko grupėje iš viso buvo sudaryta 161 tūkst. paskolų sutarčių, iš kurių 38 tūkst. Estijoje, 68 tūkst. Latvijoje, 27 tūkst. Lietuvoje, 12 tūkst. Suomijoje, 10 tūkst. Ispanijoje ir 6 tūkst. Švedijoje. Banko grupės paskolų portfelio geografinis pasiskirstymas 2015 metais buvo toks: 23,9 proc. sudarė Latvijos, 19,4 proc. – Lietuvos, 18,2 proc. – Suomijos, 17,4 proc. – Estijos, 12 proc. – Švedijos ir 9,1 proc. – Ispanijos filialų išduotos paskolos.

Apie „Bigbank“
„Bigbank“ – specializuotas estiško kapitalo vartojimo paskolų bankas, veikiantis Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Suomijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Ispanijoje, Olandijoje ir Švedijoje. Lietuvoje bankas teikia vartojimo paskolas, verslo paskolas ir pirkimo išsimokėtinai paslaugą. Banko grupėje iš viso dirba 423 darbuotojai: 193 – Estijoje, 87 – Latvijoje, 61 – Lietuvoje, 33 – Suomijoje, 29 – Ispanijoje ir 20 – Švedijoje.

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą