IT naujienos

„Omnitel“ laimėjo licenciją kurti 4G tinklą ir 2,6GHz dažnių ruože

Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“, pirmoji iš Lietuvos judriojo ryšio bendrovių šalyje pradėjusi teikti 4G paslaugas, laimėjo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) skelbtą konkursą dėl 4G technologijai tinkamo 2,6 gigaherco (GHz) dažnio ruožo panaudojimo. Teikdama 4G paslaugas ir 2,6 GHz dažnio ruože, „Omnitel“ prisidės prie spartesnio greičiausios mobiliojo duomenų bei balso perdavimo technologijos infrastruktūros plėtros visoje Lietuvoje.

2011 metais „Omnitel” pradėjo teikti 4G paslaugas 1,8 GHz dažnių ruože, kuriomis šiuo metu jau gali naudotis visų didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio – gyventojai. 2,6 GHz diapazono ruožo licencija leis dar labiau paspartinti jau kuriamo „Omnitel“ 4G tinklo plėtrą Lietuvoje bei išplės 4G paslaugos galimybes.

„Didėjantys vartotojų reikalavimai perduodamų duomenų kiekiui, tinklo greičiui ir pasiekiamumui skatina siekti aukščiausios paslaugų kokybės, atsiliepti į klientų poreikius ir pasiūlyti jiems papildomą vertę ir galimybes. Galimybė teikti 4G ryšį 2,6 GHz dažniu yra nuosekliai įgyvendinamos naujos kokybės infrastruktūros kūrimo strategijos dalis“, – sakė „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.

4G paslaugos yra itin aktualios verslo įmonėms, kurios kol kas neturi galimybių investuoti į IT infrastruktūrą, arba įmonėms bei gyventojams, įsikūrusiems vietose, kurių nepasiekia šviesolaidinio interneto technologijos, tačiau greitas ir stabilus interneto ryšys yra būtinas.

Statydama 4G tinklą, „Omnitel“ remiasi didžiausios Šiaurės ir Baltijos šalių telekomunikacijų bendrovės „TeliaSonera“ patirtimi. „TeliaSonera“, į kurią įeina bendrovė „Omnitel“, pirmoji pasaulyje pradėjo teikti komercines 4G ryšio paslaugas Stokholme ir Osle. „TeliaSonera“ turi daugiau kaip 100 tūkst. 4G mobiliojo ryšio vartotojų Šiaurės ir Baltijos šalyse, o tinklas aprėpia daugiau nei 200 Švedijos miestų bei miestelių, 30 procentų Norvegijos ir Estijos teritorijos, šešis didžiausius Suomijos miestus ir net 75 procentus Danijos teritorijos. Sparčiausią šiuo metu rinkoje egzistuojantį mobilųjį ryšį Lietuvoje „Omnitel“ pradėjo teikti praėjus vos metams po 4G starto Švedijoje ir Norvegijoje.

4G mobiliojo ryšio technologija leidžia perduoti duomenis apie dešimt kartų greičiau nei kitos šiuo metu egzistuojančios komercinės technologijos. Vidutinis duomenų perdavimo greitis normalaus vartojimo metu 4G tinkle siekia 20-80 Mbps.

Naujos kartos 4G ryšio tinklas atveria iki šiol neregėtas galimybes naudotis mobiliuoju internetu. Tokios paslaugos kaip tiesioginės vaizdo transliacijos, interaktyvioji televizija, internetinės konferencijos ar žaidimai realiuoju laiku 4G tinkle gali būti teikiamos be jokių techninių ribojimų. Komercinis 4G tinklas užtikrina mobilumą ir didelę interneto spartą net tada, kai įrenginys, besinaudojantis tinklu, juda iš vienos vietos į kitą.

RRT duomenimis, „Omnitel“ pirmauja Lietuvoje ir pagal 3G tinklo aprėptį Lietuvos teritorijoje visuose signalo stiprumo lygiuose. Ne mažesnio nei -95 dBm signalo lygio, reikalingo patikimai naudotis 3G ryšiu lauke ir pastatų viduje, „Omnitel“ 3G tinklas yra daug platesnis nei kitų operatorių. „Omnitel” 3G tinklą sudaro 762 bazinės stotys, juo gali naudotis 90 proc. Lietuvos gyventojų. Į mobiliojo interneto infrastruktūrą „Omnitel” per visą istoriją jau yra investavusi 440 mln. litų.

Parašykite komentarą