Verslas

„Narbuto“ įmonių grupės trijų ketvirčių pajamos per metus išaugo 82 proc.

Biuro baldus gaminančios bendrovės „Narbutas Furniture Company“ bei jos produkcija Lietuvoje prekiaujančios bendrovės „Narbutas“ konsoliduotos 2011m. 9 mėnesių pajamos sudarė 24,6 mln. litų ir buvo 82 proc. didesnės lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Prognozuojamos metinės „Narbuto“ grupės pajamos – 30 mln. litų.

„Tiek „Narbuto“, tiek „Narbutas Furniture Company“ pardavimai šiemet sparčiai kilo. Augimo tikimės ir kitąmet: prognozuojame, jog konsoliduotos metinės abiejų bendrovių pajamos 2012 metais išaugs maždaug 40 proc. ir sieks 40 – 45 mln. litų“, – sakė UAB „Narbutas“ direktorė Ingrida Paužienė.

Pasak jos, tokį pardavimų augimą visų pirma lėmė klientus tenkinantis kainos ir kokybės santykis ir rinkos specifika – vyraujant mažoms įmonėms, siūlančioms platų paslaugų spektrą, didėja klientų pasitikėjimas stambesnėmis, tačiau labiau specializuotomis biuro baldų įmonėmis.

Šiuo metu didžioji dalis „Narbuto“ įmonių grupės pajamų gaunamos išorės rinkose: net 83 proc. savo produkcijos „Narbutas Furniture Company“ eksportuoja. Pagrindinės įmonės eksporto kryptys – Rusija (joje parduodama 33 proc. produkcijos) , Didžioji Britanija (21 proc.) ir Ukraina (9 proc.).

„Mūsų bendrovė yra orientuota į eksportą, nes siekiant užsitikrinti sėkmingą ir pelningą veiklą vien Lietuvos rinkos negana. Norėdami garantuoti, kad įmonė gaus stabilias pajamas, stengiamės kuo labiau diversifikuoti savo eksportą. Šiuo metu savo produkcija prekiaujame Rytų šalyse, Vakarų ir Vidurio Europoje bei Skandinavijoje, tačiau ketiname plėstis ir eksportuoti į kitas Europos šalis, tarp jų ir į kaimyninės Lenkijos rinką“, – sakė „Narbutas Furniture Company“ marketingo vadovė Dovilė Miškelevičienė.

Jos teigimu, šiuo metu Lietuvos bendrovėms atsiranda realių šansų konkuruoti su Tolimųjų Rytų, ypač Kinijos, gamintojais, nes augant realiam darbo užmokesčiui bei stiprėjant juaniui kiniška produkcija tampa brangesnė, tačiau kokybe nusileidžia Rytų Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, gaminamai produkcijai.

Nepaisant didelių eksporto apimčių, Lietuvos rinka „Narbutas Furniture Company“ taip pat svarbi – joje įmonė parduoda beveik penktadalį – apie 17 proc. – savo produkcijos. „Narbuto“ grupės pajamos iš pardavimų Lietuvoje, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2010m., per pirmus tris šių metų ketvirčius išaugo 56 procentais. Tikimasi, jog pardavimai atsigaunančioje vidaus rinkoje ir toliau augs.

UAB „Narbutas Furniture Company“, gaminanti ir eksportuojanti biuro baldus, veiklą pradėjo 2009 metais. Bendrovės produkcija Lietuvoje prekiauja 2010m. įkurta įmonė UAB „Narbutas“. Šiuo metu „Narbutas“ turi atstovybes Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, kur veiklą pradėjo prieš mėnesį.

Daugiau informacijos:

Ingrida Paužienė
UAB „Narbutas“ direktorė
Mob.: 8 685 26113
Tel.: (8~5)2431400
El. paštas: ingrida.pauziene@narbutas.lt

Dovilė Miškelevičienė
UAB „Narbutas Furniture Company“ marketingo vadovė
Mob.: 8 699 46788
El. paštas: dovile.miskeleviciene@narbutas.lt

Parašykite komentarą