Verslas

„airBaltic“ pirks iki 20 naujų lėktuvų

Baltijos oro šalių bendrovė pereina link lėktuvų parko, kurį sudarys tik „Bombardier CS300“ ir „Bombardier Q400 NextGen“ lėktuvai
Pirmasis „CS“ serijos lėktuvas „airBaltic“ pasieks 2015 m. ketvirtąjį ketvirtį
Video pranešimas žiniasklaidai anglų kalba: http://youtu.be/KNh-L8ZKAEM

Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ savo lėktuvų parką atnaujins įsigydama 10 naujų „Bombardier CS300“ lėktuvų. Oro bendrovė taip pat įgijo teisę pirkti papildomus 10 tokių pačių lėktuvų. Jei bendrovė pirktų 20 lėktuvų sandorio vertė siektų beveik 4 mlrd. litų (1,57 mlrd. JAV dolerių), o pirmasis orlaivis „airBaltic“ pasieks 2015 m. ketvirtąjį ketvirtį.

„airBaltic“ generalinis direktorius Martinas Gaussas teigia, jog efektyvus ir modernus lėktuvų parkas oro bendrovėms yra vienas iš svarbiausių verslo pamatų, o šis sprendimas „airBaltic“ yra labai svarbus. „Pasirinkome „CS“ serijos lėktuvus, nes atlikus išsamią esamų ir atnaujintų lėktuvų analizę ir įvertintus naujas technologijas, diegiamas į „Bombardier CS“ lėktuvus, rezultatai buvo vienareikšmiški“, – sako „airBaltic“ vadovas.

„Anksčiau šiais metais pradėjome įgyvendinti „ReShape“ verslo planą, kuriame numatyta pakeisti senus lėktuvus ir pereiti prie „žalesnių“ skrydžių. Tai įgyvendinti padės vien iš „Bombardier“ lėktuvų sudarytas parkas, kuriame ateityje bus daugiau „Q400 NextGen“ ir „CS300“ lėktuvų“, – teigia M. Gaussas.

Pasak jo, tiek „CS300“, tiek turbopropeleriniai „Q400 NextGen“ lėktuvai yra vieni iš našiausių savo klasėse. „Šie lėktuvai padės optimizuoti „airBaltic“ tinklą ir dėl savo eksploatacinių savybių, ekonomiškumo, aplinkosauginių savybių ir komfortiškumo keleiviams tobulai atitinka „ReShape“ verslo plano nuostatas“, – sako „airBaltic“ vadovas.

Užsakymas sudarytas remiantis šių metų liepą pasirašyta ketinimo sutartimi, kurią bendrovės pasirašė Farnborough oro šventės metu.

„Pasaulyje pripažinta kaip viena novatoriškiausių oro bendrovių „airBaltic“ demonstruoja augantį poreikį naujoms technologijoms, lankstumui ir efektyvumui, – sako „Bombardier Commercial Aircraft“ prezidentas Maikas Arkamonas. – Labai džiaugiamės, kad turimus aštuonis „Q400 NextGen“ lėktuvus „airBaltic“ papildys „CS“ serijos lėktuvais, kuriais galės įgyvendinti naujas iniciatyvas ir suderinti keleivių komfortą ir ekologiją.“

Skaičiuojama, kad naujųjų „CS“ serijos lėktuvų eksploatacijos sąnaudos yra 15 proc. mažesnės, o skrydžių metu sunaudojama net 20 proc. mažiau kuro. Numatoma, jog lėktuvai galės įveikti iki 5463 kilometrų skrydžius.

Oro bendrovė skraido į daugiau kaip 60 Europos, Skandinavijos, Rusijos, NVS šalių ir Viduriniųjų Rytų miestų. Lietuvoje „airBaltic“ skrydžius vykdo iš Vilniaus oro uosto.

Visą „airBaltic“ skrydžių tvarkaraštį galima rasti bendrovės internetiniame puslapyje: www.airbaltic.com.

Apie „CS“ serijos lėktuvus:
Šis modelis yra skirtas 100-149 vietų lėktuvų rinkai. „CS“ serija yra visiškai nauja lėktuvų šeima, kurioje yra derinamos pažangios medžiagos, naujausios technologijos ir pasiteisinusios gamybos praktikos, atitiksiančios komercinių oro bendrovių poreikius 2013-aisiais ir vėlesniais metais. Lėktuvuose yra montuojami „Pratt & Whitney PurePower PW1500G“ varikliai leis sutaupyti 15 proc. lėšų eksploatacinėms išlaidoms ir leis sunaudoti 20 proc. kuro. „CS“ lėktuvų serija buvo sukurta visiškai nuo nulio, kas leidžia žymiai sumažinti triukšmo lygį bei emisijas, padidinti funkcionalumą ir užtikrinti iki 5463 kilometrų skrydžio nuotolį. Šios serijos lėktuvai yra 5443 kilogramais lengvesni nei kiti lėktuvai toje pačioje kategorijoje.
Nuo šių metų rugsėjo 30 d. „Bombardier“ sulaukė 352 ketinimų pirkti „CS“ serijos lėktuvus ir 138 užsakymus. 14 oro bendrovių, įsiliejusių į „CS“ programą (10 bendrovių pateikė užsakymus), yra ir regioninės, ir pasaulinės, ir pigių skrydžių, ir aukščiausios klasės oro bendrovės, ir išperkamosios nuomos bendrovės. Daugiau informacijos apie „CS“ lėktuvų seriją galima rasti www.cseries.com.

Apie „airBaltic“:
„Air Baltic Corporation“ (airBaltic) yra uždara akcinė bendrovė, įkurta 1995 metais. Pagrindinis oro bendrovės akcininkas – Latvijos valstybė, valdanti 99,8 proc. akcijų. Šiuo metu „airBaltic“ lėktuvų parką sudaro 29 lėktuvai: šeši „Boeing 737-500“, aštuoni „Boeing 737-300“, septyni „Fokker 50“ ir aštuoni „Bombardier Q400 NextGen“ lėktuvai. „airBaltic” siūlo tiesioginius skrydžius iš trijų Baltijos šalių sostinių: Vilniaus, Rygos ir Talino. 2010 m. oro bendrovei „airBaltic“ įteiktas specialus pasaulinio apdovanojimo „The Budgies World Low Cost Airline Awards“prizas, kuriuo pripažinti „airBaltic“ kaip hibridinės oro bendrovės pasiekimai. „airBaltic“ taip pat pelnė 2009/2010 metų oro bendrovės vardą (Gold Award), kurį suteikė Europos regioninių oro bendrovių asociacija. „airBaltic“ gavo ir pasaulinį apdovanojimą už verslo restruktūrizavimą – „Phoenix Award 2010“.

„airBaltic“ socialiniame tinkle „Facebook“: http://www.facebook.com/airBaltic
„airBaltic“ nuotraukos: http://www.airbaltic.com/public/downloads.html

Apie „Bombardier“:
„Bombardier“ yra vienintelė įmonė pasaulyje gaminanti ir lėktuvus, ir traukinius. Ateities sprendimus pasiūlydama šiandien, bendrovė didina mobilumą visame pasaulyje, suteikdama efektyvesnio, tvaresnio ir malonesnio keliavimo galimybes beveik bet kur. Per 2011 finansinius metu „Bombardier“ gavo 18,3 milijardo JAV dolerių pajamų. Bendrovės naujienas galima rasti“ bombardier.com ar „Twitter“ socialiniame tinkle: @Bombardier.

Būsimo „airBaltic“ „CS300“ lėktuvo nuotrauką galima rasti čia. Video pranešimas žiniasklaidai anglų kalba: http://youtu.be/KNh-L8ZKAEM.

Parašykite komentarą