• Taupymo patarimai

    S.M.A.R.T taupymas ir keli praktiniai metodai, padedantys papildyti taupyklę

    Ne piniguose slypi laimė, tačiau, realistiškai mąstant, šie yra būtinas įrankis daugelio tikslų siekime. Priežastis, kodėl kišenėje švilpauja vėjai, nebūtinai susijusi vien su dėl euro atėjimu išsipūtusiomis kainomis ar nesąžiningais darbdaviais – vergvaldžiais, pageidaujančiais maksimalių rezultatų už apgailėtiną atlygį. Būkite kritiška sau: galbūt nesugebate gyventi pagal savo kišenę ir apie taupymo įgūdžius girdėjote vien iš gandų? Pradėkite taupyti protingai! Protingas taupymas su S.M.A.R.T. Apie vadinamąjį S.M.A.R.T. metodą tikriausiai girdėjo kiekviena, bent šiek tiek besidominti asmeniniu tobulėjimu. Tikslas turi būti „protingas“, nesvarbu, tai susiję su kardinaliomis gyvenimo permainomis, poros kilogramų numetimu ar taupymu. Šifruojame akronimą, susiedami šį su taupymo tema. Specific (konkretus). Pradėti taupyti – skambus, bet labai nekonkretus noras. Sutaupyti…

  • Taupymo patarimai

    Kaip sutaupyti pinigų atsikratant ydingų apsipirkimo įpročių

    „Pinigai pasišvilpaudami iš piniginės dingsta“, – jei šią frazę ir tu karts nuo karto tari, tuomet reikia susiimti. Jei tavo tikslas yra sutaupyti pinigų, tačiau mėnesio gale dar tenka kentėti tuščiomis kišenėmis kol gausi atlyginimą, nes pinigus tiesiog iššvaistai, tuomet šie patarimai kaip tik tau. Aldona visuomet eina į parduotuvę su tikslu, pavyzdžiui, nusipirkti pieno. Tačiau išeina su pilnu krepšeliu. Pasiteisinimai patys įvairiausi: pamatė kažką skanaus; visada norėjo išbandyti, bet nedrįso, o dabar tam produktui akcija; pagalvojo, jog galės su to produktu pagaminti seniai gamintą patiekalą. O bet tačiau! Ji juk ėjo į parduotuvę pieno! Akcijos, išpardavimai, specialūs pasiūlymai (2 už vieno kainą arba pirk 2, o trečias nemokamai) bei…

  • Taupymo patarimai

    Kaip neįbristi į skolas ženkliai sumažėjus pajamoms

    Priežastys, kodėl staiga sumažėjo pajamos gali būti pačios įvairiausios – liga, vienas sutuoktinių neteko darbo, nėštumo atostogos ir pan. Tačiau susiformavę įpročiai ir standartinės išlaidos išlieka. O tai tiesus kelias į skolas. Sumažėjus pajamoms, ypač kai sumažėja drastiškai, reikia kaip mat peržiūrėti išlaidas ir įvertinti ką pakeisti savo įpročiuose, kad būtų įmanoma išsiversti su tuo ką gaunate iki tol, kol situacija sugrįš į buvusią padėtį. Taigi, atkreipiame dėmesį į svarbesnes išlaidas bei būdus sutaupyti. Biudžetas. Jei iki šiol nevedei biudžeto, tuomet pats laikas paskaičiuoti kiek paprastai yra išleidžiama komunaliniams mokesčiams, nuomai ar paskolai, kiek skiriama pinigų maistui, higienos ir buities prekėms, rūbams, pramogoms. Tuomet reikia išskirti kurios išlaidos yra privalomos,…

  • Taupymo patarimai

    Sumanių šeimininkų taupymo buityje patarimai

    Buitis reikalauja nemažai uždirbamų pinigų, tad statistinė šeima išties turi pasukti galvą, ką pakeisti savo buityje, kad galėtų sutaupyti. Arba kitaip – ką pakeisti, kad neeikvotų pinigų be reikalo. Taigi, keletas išties vertingų patarimų. Klozeto pakeitimas. Tualetas yra vienas iš didžiausių „vandens rijikų” namuose. Ypač jei jis senas ir turi tik vieną vandens nuleidimo pasirinkimą. Šiuolaikiniai klozetai turi bent du, mažesnio ir didesnio vandens srauto pasirinkimus, o tai leidžia sumažinti vandens sąnaudas per pus. Tereikia pakeisti seną klozetą į nelabai brangų, tačiau ekonomišką ir taip sutaupyti. Indaplovė – gera investicija ir taupymo būdas. Gaminant namuose ir nuolat plaunant indus – sunaudojama daug karšto vandens. Tuos pačius indus plaunant indaplovėje –…

  • Taupymo patarimai

    Taupymo iššūkis: mėnuo nieko neperkant

    Geriausias taupymo patarimas – neišleisk pinigų! Kaip tai padaryti, kai atrodo visko reikia? Ar tikrai? Ar esi save „prigavusi“ einant į parduotuvę, nors šaldytuvas pilnutėlis? Perki kažką greitai pašildomo mikrobangėje, nors namie maisto tiek, kad išmaitintum dešimt žmonių visą savaitę? O tuo pačiu skundiesi, jog gyveni nuo atlyginimo iki atlyginimo ir niekaip negali sutaupyti pinigų atostogoms? Puiku! Šis iššūkis kaip tik TAU. Iššūkio esmė – nepirkti absoliučiai nieko užsibrėžtą laiką, nes ištikro tau nieko ir nereikia. Juk tau nereikia DAR VIENŲ batų, nesvarbu, jog jie su tavim „kalba“ kaip per tą filmą apie šopoholikę. Duše mėtosi 5 pradėti šampūno buteliukai, tad „dabar akcija šampūnui“ nėra pasiteisinimas. Avinžirniai? Ar tikrai žinai…