• Taupymo patarimai

    Vienišių diena vs Juodasis penktadienis: kada išpardavimai didesni?

    Pirmą kartą prekybos centras internete „Varle.lt“ jungiasi prie didžiausios pasaulyje išpardavimų dienos – Vienišių dienos – maratono. Tik 1 dieną – 11 mėnesio 11 dieną 11 prekių – išskirtinai mažomis kainomis. Pavyzdžiui, gartraukis kainuos tik 11 eurų. Vienišių diena Kinijoje yra kur kas populiaresnė apsipirkimų diena nei Juodasis penktadienis ar kitos išpardavimų dienos. Įdomu, kaip ši tradicija pasiteisins Lietuvoje? Vienišių dienos kilmė Švęsti vienatvę? Skamba absurdiškai? Turbūt panašiai kadaise pamanė ir Vienišių dienos sumanytojai. Kai metų metais buvo švenčiama šv. Valentino diena, o viengungiai, rodos, turėdavo slėptis po šluota… Taigi pirmąjį kartą šią dieną Kinijoje studentai ėmė švęsti 1990 m. lapkričio 11 d. Tikite skaičių magija? Šventės kilmės istorija byloja,…

  • Taupymo patarimai

    Startuoja pirmoji Lietuvoje pavežėjimo paslaugų narystė „Bolt Plus“

    Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ pristato mėnesinę narystę pavežėjimo paslaugoms. Už fiksuotą mokestį klientai turės galimybę sutaupyti, pirmumo teisę transporto pikų metu, nemokamą kelionės atšaukimą ir kitas naudas. „Bolt Plus“ sukurta, atsižvelgus į aktyviausiai pavežėjimo paslaugą naudojančių vartotojų poreikius, tačiau tikėtina, kad ją įvertins ir platesnė Lietuvos miestų auditorija. Narystės kaina programėlėje – 5,99 eurai, o pirmąjį mėnesį norintiems išbandyti „Bolt Plus“ taikomi ir specialūs pasiūlymai. Paklausos pikų metu ar esant ribotam skaičiui vairuotojų, ji suteiks klientui pirmumo teisę greičiau sulaukti automobilio. Tuo pačiu kelionių kainoms bus taikoma apsauga nuo pikų metu taikomų daugiklių. Skaičiuojama, kad su „Bolt Plus“ galima sutaupyti iki 12,5 eurų – sistema apie tikslią sumą informuos automatiškai.…

  • Taupymo patarimai

    Kaip sutaupyti gaminant maistą ant kaitlentės? Kelios klaidos sąskaitas gerokai padidina

    Rudenėjant maisto gamyba nuo grilio vėl grįžta į namus. Ant kaitlentės vis dažniau atsiduria troškiniai, sriubos, pradeda virti obuolienės. Kaip pasirūpinti, kad dėl to neišaugtų elektros energijos sąskaitos? Prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė dalijasi keliais paprastais praktiškais patarimais, kurie leis sutaupyti gaminant maistą. „Ruduo tradiciškai palaipsniui keičia pirkėjų pirkinių krepšelius: dažniau pradedama ieškoti sotesnių jau pagamintų patiekalų, didesnio dėmesio susilaukia sriubos, troškiniai, daugiau nuperkama ne marinavimui skirtos, o maltos mėsos. Kitaip sakant, maisto gamyba iš lauko grįžta į virtuvę. Be to, rudens pradžia yra ir metas, kai žmonės šviežias gėrybes perka ištisais kilogramais – akivaizdu, kad ima ruoštis ir jų atsargas žiemai, virti uogienes, džemus“, – pastebi Vaida…

  • Taupymo patarimai

    Pasitikrinkite, ar visais naudojatės: 9 efektyvūs patarimai, kurie leis sutaupyti ruošiant vaiką mokyklai

    Rugpjūčio pabaiga – metas, kai dauguma tėvų baigia atostogauti ir jau ruošiasi mokslo metų pradžiai. Neatsiejama to dalis – mokyklinių prekių pirkimas. Prekybos tinklas „Iki“ dalijasi praktiniais patarimais, kurie padės racionaliai planuoti pirkinius ir išleisti mažiau. „Kaip įprastai, kanceliarinių prekių prekyba jau vyksta gana aktyviai, nors pikas paprastai pasiekiamas paskutinę rugpjūčio savaitę. Pastebime, kad daug pirkėjų mokyklinius pirkimus planuoja sumaniai: ateina su sąrašu, atkreipia dėmesį į akcijas, patrauklius pasiūlymus. Galima pastebėti, kad vienų ar kitų kanceliarinių prekių paklausa tiesiogiai priklauso nuo to, kokį sąrašą gauna mokiniai ar jų tėvai iš švietimo įstaigų. Šiemet, panašu, daugiau atsiranda kūrybinių rinkinių“, – apie pirkėjų įpročius pasakoja Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.…

  • Taupymo patarimai

    „Iki“ atnaujino pirkėjų pamėgtą priemonę sutaupyti: „Pigintuve“ atsiranda 2 svarbios naujovės

    Jau nuo pirmadienio prekybos tinklo „Iki“ pirkėjai gali dar labiau sumažinti savo išlaidas pirkiniams. „Iki“ atnaujino didelio populiarumo sulaukusią priemonę „Pigintuvas“. Nuo šiol pirkėjai kas savaitę paspaudę vos vieną mygtuką galės pasinaudoti net iki 10-ia pasiūlymų pigiau įsigyti įvairių prekių. „Pernai rugpjūtį mūsų pristatytos „Pigintuvo“ iniciatyvos populiarumas pranoko lūkesčius – jau pirmaisiais mėnesiais „Iki“ programėlės atsisiuntimų skaičius išaugo dešimtis kartų. Vietoje nestovime ir nuolatos ieškome būdų pasiūlyti kuo daugiau prekių palankesnėmis kainomis, todėl prabėgus metams, atnaujiname ir „Pigintuvą“. Pirkėjams bus patogiau, o parduotuvėje jie išleis mažiau“, – apie naujieną pasakoja Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Atsidarius „Iki“ programėlę, „Pigintuvo“ skiltyje pirkėjai nuo šiol ras nebe keturis, o net…

  • Taupymo patarimai

    6 patarimai tėvams, kaip ugdyti vaikų finansinį raštingumą

    Neretai finansų planavimas yra iššūkis net suaugusiems – Lietuvos banko inicijuota apklausa rodo, kad net 69 proc. respondentų vertina savo finansinio raštingumo lygį prastai. Specialistai sutinka – finansinio raštingumo pagrindas turi atsirasti dar vaikystėje, tačiau kaip vaikus sudominti finansinio raštingumo pamokomis? Formulė gana paprasta – atsakingas tėvų požiūris į finansus ir sėkmingas jų valdymas yra geriausias pavyzdys ir padeda išugdyti vaikų supratimą apie pinigus, teigia „Citadele“ banko atstovė Rūta Ežerskienė bei dalinasi šešiais patarimais, kurie padės tėvams pokalbiuose apie finansus su vaikais. „Nereikia laukti, kol vaikai pradės mokytis ekonomikos mokykloje – apie pinigus su jais reikėtų pradėti kalbėti dar ankstyvoje vaikystėje. Tėvai gali įtraukti vaikus į kasdienio šeimos biudžeto planavimą,…

  • Taupymo patarimai

    Finansinio raštingumo augimo kreivę gali paspartinti „fintech“ bendrovės ir universitetai

    Apie finansinio raštingumo svarbą daug kalbama verslo sektoriuje bei ekonomistų pasisakymuose. Ypač ši tema aktuali ekonominių sunkumų laikotarpiu, tačiau kiek svarbus mūsų gyvenime iš tikro yra finansinis raštingumas? Pagrindinius finansinio raštingumo komponentus sudaro: biudžeto planavimas, investavimas, skolinimasis, mokesčių skaičiavimas ir asmeninių finansų valdymas. Iš tiesų, finansinio raštingumo įgijimas yra vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos žmogus gali padaryti, kad užsitikrintų ilgalaikį finansinį stabilumą. Būti finansiškai išprususiam yra įgūdis, suteikiantis daugybę privalumų, galinčių pagerinti gyvenimo lygį bet kurio amžiaus žmonėms. Lietuviai žino per mažai Lietuvos banko užsakymu „Spinter tyrimų“ apklausos duomenys atskleidė, kad net 63 proc. Lietuvos gyventojų mano, jog jų asmeninė finansinė situacija nepriklauso nuo jų pačių. Daugiau kaip pusė (55…

  • Taupymo patarimai

    Sugriaukime mitus: kurie patarimai tikrai padeda sutaupyti pinigų perkant maisto produktus, o kurie yra seniena?

    Informacijos, kaip sumažinti išlaidas maisto produktams, yra apstu. Kaip nepasiklysti patarimuose ir atskirti faktus nuo prasimanymų? Paneigdamas kai kuriuos įsisenėjusius mitus, prekybos tinklas „Iki“ skatina apsipirkti sumaniau. Tad – kurie patarimai, kaip sutaupyti, veikia, o kuriais jau laikas nustoti tikėjus? Apsipirkite tik kartą per savaitę – MITAS. „Retesni apsipirkimai buvo pandemijos meto realybė. Pastebime, kad jai atslūgus, lietuviai gana greitai grįžo prie įpročio dažniau užsukti į parduotuvę. Dalis taip daro, nes švieži produktai yra svarbi jų mitybos dalis. Kiti – nemėgsta didelio planavimo, kuris būtinas apsiperkant tik kartą per savaitę. Taip pat dalis savo pinigine patyrė, kad dažnesnis apsilankymas tikrai nebūtinai lygu didesnėms išlaidoms“, – sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo…

  • Taupymo patarimai

    Patarė, koks lengviausias ir greičiausias būdas palyginti kainas maisto prekių parduotuvėje

    Išsirinkti produktą palankiausia kaina rūpi visiems. Tą padaryti visai nesunku, nes maisto prekių parduotuvės turi patogų įrankį, kuris padeda sumaniai apsipirkti – ir jis pirkėjams būna tiesiai prieš akis. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad etiketėje kartais net ne pagrindinė kaina, o kitas skaičius gali būti svarbiausias, norint pirkiniams skirti mažiau išlaidų. „Pirkėjams sutaupyti padeda ne tik akcijos, nuolaidos, bet ir išsami informacija ant kainų etikečių, kuri gali palengvinti apsipirkimą. Visų pirma, ant jos didesniu šriftu užrašoma kaina, kiek kainuoja visa pakuotė. Pažvelgę atidžiau į smulkiau užrašytą informaciją, pirkėjai randa ir daugiau naudingų faktų, pavyzdžiui, kilmės šalį. Be to, vaisių ir daržovių skyriuje ant jos gali būti…

  • Darbas ir karjera,  Taupymo patarimai

    Vartojimo paskolos grąžinimas: kaip sutaupyti?

    Vartojimo paskolos yra naudinga kreditavimo priemonė, kai prireikia pinigų tokiems dalykams, kaip kaip būsto remontas, automobilio pirkimas ar netikėtų išlaidų finansavimas. Nepaisant jų naudos ir patogumo, vartojimo paskolos, kaip ir bet kokia kita įsipareigojimų forma, gali tapti našta. Visi žino, kad galima sutaupyti prieš imant vartojimo paskolą palyginus bent kelias iš jų. Imti paskolą nepalyginus jų gali reikšti mažiausiai kelių procentinių punktų skirtumą palūkanų normoje ar BVKKMN normoje. Bet galima sutaupyti ir paskolą grąžinant. Kuo ilgiau užtrunka paskolos grąžinimas, tuo daugiau palūkanų galiausiai sumokate. Todėl, jei yra galimybė, labai svarbu stengtis kuo greičiau grąžinti vartojimo paskolą, jei reikia, pasinaudojant numatyta grąžinimo anksčiau laiko galimybe. Paskolos grąžinimo anksčiau nustatyto termino privalumai…