• Sveikata

    Greitoji pagalba išsausėjusiems plaukams: gydytoja pataria, kaip juos nebrangiai atgaivinti

    Sulaukus pavasario vaizdas veidrodyje kartais nuvilia – po šaltojo sezono oda atrodo ne tik papilkėjusi, bet ir plaukai nebeklauso: sausi, veliasi, elektrinasi. Gydytoja dermatovenerologė-trichologė Laura Tautvydaitė teigia, kad taip dažnai atsitinka dėl lauko bei vidaus temperatūros kontrastų, sauso patalpų oro bei mechaninių plaukų pažeidimų. Tačiau išeičių yra – tereikia naudoti tinkamas papildomas priemones ir plaukai atsigaus. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva primena, kad atėjus pavasariui pravartu šio tinklo parduotuvėse pigiau įsigyti plaukų priežiūros priemonių: iki kovo 11 d. vyksiančios „Grožio šventės“ metu taikomos net iki 50 proc. nuolaidos kosmetikos bei kūno priežiūros prekėms. Drėkinančios priemonės – prieš plovimą Keičiantis sezonams, o ypač baigiantis žiemai, tiek oda, tiek…

  • Sveikata

    Jaučiate skausmą, bet nepavyksta jo įveikti? Specialistai įvardija dažniausias vaistų nuo skausmo vartojimo klaidas

    Visi esame susidūrę su skausmu, nesvarbu, ar tai būtų staigus ūminis, ar ilgalaikiai lėtinių ligų keliami skausmai. Tačiau kaip elgtis jį patiriant – ne visada aišku. Specialistai atkreipia dėmesį, kad ilgą laiką kenčiamas skausmas daro neigiamą poveikį bendrai žmogaus savijautai, pavyzdžiui, sukelia nuovargį, lemia suprastėjusią miego kokybę ar net paskatina depresijos simptomų atsiradimą. Apie tai, kaip tinkamai kovoti su skausmu ir ką verta žinoti apie nuskausminamuosius vaistus, pasakoja Vilniaus universiteto Vidaus ligų centro vadovas profesorius Virginijus Šapoka bei vaistininkas Domantas Paulauskas. Kęsti skausmą – ne išeitis Pasak D. Paulausko, žmonės į vaistininkus dėl įvairaus skausmo kreipiasi kasdien. Dažniausiai – dėl galvos ir dantų skausmo. „Patiriant galvos skausmą sunku atlikti kasdienius…

  • Sveikata

    Dantų higiena namuose – viskas, ką reikia žinoti. Pasakoja burnos higienistė

    Tinkamai rūpintis savo burnos higiena namuose šiais laikais nėra sunku. Tiesiog yra labai daug įvairiausių priemonių, kurios džiugina ne tik gera kokybe, tačiau ir prieinama kaina. O reguliariai lankantis pas specialistą profesionaliai higienai – galite būti tikras dėl sveikatos. Atminkite, kad svarbu ne tik dantų higiena, tačiau visos burnos ertmės. Juk apnašos kaupiasi ir ant liežuvio, žandų ir t.t. Apie tai – kaip reikia tinkamai pasirūpinti savo burnos ertmės higiena namuose, pasakoja profesionalias higienos paslaugas teikianti specialistė Monika. Tinkamos burnos higienos priemonės Jeigu norite, kad Jūsų dantys būtų sveiki – pirmiausia reikia tinkamai pasirūpinti priemonėmis, kurios leis Jums prižiūrėti savo burnos ertmę namuose. Renkantis priemones reikia rasti patikimą prekybos vietą.…

  • Sveikata

    Dermatologė A. Dumbliauskienė perspėja mėgstančius karštą dušą ir primena, kad artėjant pavasariui reikėtų keisti odos priežiūrą

    Baigiantis žiemai kartais pastebime, kad veidas atrodo pavargęs ir papilkėjęs, iki tol buvusi normalios būklės oda – sausesnė, o priežiūros priemonės nebepadeda. Gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė sako, kad pavasarėjant ir daugėjant saulėtų dienų, reikia keisti kasdienę odos priežiūros rutiną, tačiau būtina atsižvelgti į savo odos tipą ir būklę. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva primena, kad savo kosmetikos lentynėlę jau dabar naudinga papildyti ir apsipirkti pigiau: per grožio dienų akciją (vasario 13 – kovo 11 d.) taikomos iki 50 proc. nuolaidos kosmetikos bei kūno priežiūros prekėms. Vandens įtaka odai – nevienareikšmė Kai žiemą norisi sušilti, kartais daug ilgiau pastovime po dušu ar pagulime vonioje. Gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė…

  • Sveikata

    Kaip svoris veikia miego apnėją?

    Miego apnėja paveikia milijonus žmonių visame pasaulyje. Vis dėlto, daugelis nežino kad prie šio sutrikimo išsivystymo bei pablogėjimo prisideda antsvoris. Tad šiandien kviečiame susipažinti su miego apnėja, jos simptomais, priežastimis, kokią įtaką jau turi svoris bei kokie būdai gali padėti pagerinti tiek miego, tiek ir viso gyvenimo kokybę. Kas yra miego apnėja? Tad, kas yra miego apnėja? Ši varginanti būklė atsiranda dėl fizinio viršutinių kvėpavimo takų užspaudimo, dėl ko sutrinka miegas, prasideda knarkimas bei į organizmą patenka mažiau deguonies. Nors paprastai kvėpavimas sutrinka 10-30 sekundžių, tačiau kartais tai gali turkti net iki dviejų minučių. Turintys antsvorio, taip pat sergantys cukriniu diabetu bei turintys aukštą kraujospūdį žmonės yra didesnėje rizikos grupėje…

  • Sveikata

    Kai organizmas pasako „ne“: maisto produktų alternatyvos gali būti vienintelė išeitis

    Šiais laikais, kai žmonių mitybos įpročiai ir apribojimai yra labai skirtingi, sveikatai palankaus ir pigaus maisto paieškos dar niekada nebuvo tokios svarbios. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pažymi, kad verta stebėti savo organizmo pojūčius ir pagal tai koreguoti mitybą: mat ne visi toleruoja pieno ar grūdinėse kultūrose esančių sudėtinių dalių, pavyzdžiui, laktozės ar glitimo, o pridėtinio cukraus turėtų vengti kiekvienas. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos teigimu, šiuo metu asortimente – itin platus maisto be pieno cukraus, glitimo ir pridėtinio cukraus pasirinkimas, tereikia dairytis tam tikro ženklinimo, kad juos būtų lengviau pastebėti. Tiesa, yra keletas taisyklių, į ką svarbu atkreipti dėmesį. Kada vertėtų dairytis produktų be pieno cukraus…

  • Sveikata

    Iššūkis: kaip greičiau ir lengviau įveikti infekcijas

    Peršalimas, gripas, covid ir kitokie virusai siaučia ir per gražiausias metų šventes, ir per mokinių atostogas. Nuo kvėpavimo takų infekcijų dažniau kenčia vaikai. Kaip greičiau ir lengviau įveikti virusus, kad vaikai galėtų grįžti į darželius ir mokyklas? Kaip padėti imuninei sistemai susidoroti su iššūkiais? Kokios natūralios priemonės gali padėti apsisaugoti ar sumažinti virusų plitimą? Eteriniai aliejai naudojami jau tūkstančius metų Eteriniai aliejai – kas tai? Tai iš įvairių augalų dalių išgaunamas koncentratas, kuris savyje talpina visas konkrečioje augalo dalyje esančias veikliąsias medžiagas bei pasižymi jai būdingu kvapu. Pritaikomi įvairiais būdais, plačiai naudojami aromaterapijoje. Labai vertingi tiek gerinant fizinę, tiek emocinę būsenas. Eterinių aliejų naudojimo istorija siekia 6000 metų. Vis dėlto…

  • Sveikata

    Kardiologė J. Jurgaitytė: „Prie šventinio stalo mėgaukimės maisto kokybe, o ne kiekybe“

    Švenčių daugelis laukia ne tik dėl galimybės susitikti su mylimais žmonėmis, kartu praleisti daugiau laiko, bet ir dėl gardžiais valgiais nukrauto stalo. Kai kurie šiam nuotykiui netgi ruošiasi iš anksto – stengiasi mažiau valgyti iki švenčių, kad per jas galėtų atsipalaiduoti ir leisti sau pasimėgauti rečiau ragaujamais patiekalais ir gėrimais, tokiais kaip įvairūs saldumynai, riebūs mėsos ir žuvų valgiai, taip pat alkoholiniai gėrimai. Deja, tačiau net ir viena atsipalaidavimo prie šventinio stalo diena gali smarkiai pabloginti sveikatą, jeigu valgant nejaučiamas saikas, vartojama daug alkoholio. Į tai ypač svarbu atsižvelgti širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems pacientams, sako kardiologė Julija Jurgaitytė. Anot jos, šiems žmonėms rekomenduojama laikytis ne tik saiko, bet ir…

  • Sveikata

    Geriausia kalėdinė dovana, kuri, anot gydytojo endokrinologo, turėtų būti ant kiekvieno Kūčių stalo

    Kaip tūkstančius metų saugota samurajų paslaptis gali „išgelbėti“ lietuviškas Kalėdas? Ir kodėl mačia turėtų būti kiekvienos kalėdinės dovanos maišelyje ir ant Kūčių stalo? Ne tik todėl, kad mačia – veganiška. Gydytojas endokrinologas Andrej Levinger atskleidė paslaptį, kas gali išspręsti visas po Kūčių vakarienės kylančias problemas bei stiprinti sveikatą, imunitetą, apsaugoti nuo virusų ir įvairiausių ligų. Mačia padės išvengti persivalgymo Persivalgymas, pilvo pūtimas, pykinimas, sustojęs skrandis – itin dažnas šventinio maratono palydovas. Juk neparagauti visų 12 patiekalų per Kūčių vakarienę ar įdarytos žąsies per Kalėdas – tolygu kone įžeidimui artimiesiems. Tačiau persivalgymas – rimtas iššūkis virškinimo sistemai ir gali baigtis itin liūdnai: sukelti skrandžio, kasos ar kepenų uždegimą. Jau nekalbant apie…

  • Sveikata

    Pagalba nukentėjusiems nuo seksualinio smurto: kodėl Lietuva neseka Islandijos pavyzdžiu?

    80% nukentėjusių nuo seksualinio smurto niekur nesikreipia pagalbos. Kas antra moteris ir kas trečias vyras seksualinį smurtą patiria artimoje aplinkoje. Gruodžio 6-7 dienomis Vilniuje vykusios konferencijos „Tik TAIP reiškia TAIP” metu buvo pristatyta viena iš priemonių mažinti seksualinį smurtą – Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras. Šio centro darbą koordinuoja kelios nevyriausybinės organizacijos, turinčios ilgametę darbo patirtį su seksualinio smurto aukomis. Be to, konferencijos metu gerąja praktika dalijosi viešnia iš Islandijos. Pagalba teikiama 24 valandas per parą Lietuvoje vis dar neturime sistemos, padedančios seksualinės prievartos aukoms. Tuo tarpu Išprievartavimo krizių centro projektų vadovė Hulda Hrönn Björgúlfsdóttir konferencijos metu dalijosi Islandijos gerąja praktika kovojant su seksualiniu smurtu. Prieš 30 metų šios…