Darbas ir karjera

Kiekviena verslo forma verta dėmesio, bet ar egzistuoja ideali?

Tikriausiai sutiksite, kad verslumas – skatintinas reiškinys. Vienokios ar kitokios verslo formos pasirinkimas – ne tik galimybė realizuoti idėjas, bet ir valstybės mokesčių iždo papildymas.

Tačiau žvilgsnis iškart užkliūva už žodžio „skatintinas“. Jei būtų parašyta „skatinamas“, iškart suprastume, kad verslas gali džiaugtis paspirtimi. Deja, realybėje situacija kartais būna ne pati optimistiškiausia. Tad kyla klausimas, ar kurios nors verslo formos (pavyzdžiui, veikla su verslo liudijimu) yra kuo nors pranašesnės už kitas. Atsakymų į šį klausimą rastume įvairių. Labai tikėtina, kad jie būtų paremti patirtimi. PVZ: jei parašėte grožio salono verslo planą, įkūrėte pavyzdžiui, mažąją bendriją, pasisekė „įsukti“ pelningą verslą, tai veikiausiai šitokia veiklos forma ir bus rekomenduojama. Jei sklandžiai vystoma UAB, vėlgi bus teigiama, kad UAB yra geras variantas.

Iš praeitos pastraipos galima suformuoti tokį teiginį: ideali verslo forma neegzistuoja. Pesimistiška mintis? Neverta nusiminti, nes įdedant pastangų galima paversti norimą verslo formą idealia. Bet ar tai bus lengva? Ar įmanoma šimtaprocentinė sėkmė? Sėkmė įmanoma, tačiau žodis „šimtaprocentinė“ versle dažniausiai netinka. Tačiau yra daugybė pavyzdžių, kai sėkmės nereikia vaikytis metų metus. Fortūna pamilsta dirbančius, tikslo siekiančius žmones.

Tad vieno stebuklingo recepto nėra, bet stengiantis įmanoma prisišaukti sėkmę ir pelną? Taip, ši prielaida yra tvirta. Galbūt iš karto nusimenama, kai suprantama, jog nei UAB, nei MB statusas neužtikrina greito įsitvirtinimo. Visgi laimi tie, kurie nepasiduoda nykioms mintims ir imasi darbų, padedančių verslui išsijudinti.

Kad ir kokios verslo formos atrodytų geriausios, kiekvienu atveju yra nemažai reikalų. Kad ir buhalterija. Tai tikras skaičių chaosas. Nors… Kas sakė, kad buhalterija privalo būti sudėtinga? Arba pradinis kapitalas – ar galite leisti atseikėti nemenką sumą? Jei ne, tuomet kodėl nepasvarsčius apie kitokią verslo formą – tokią, kur pradžia nereikalauja pernelyg daug išlaidų?

Kyla visokių klausimų ir tikėtina, kad tampa sunku susigaudyti. Tačiau atskleisime mažą paslaptį – jei pernelyg neskubate, atsakymą sudėlioti bus lengviau. T. y. bandant kuo greičiau įsteigti įmonę tikėtina sumaištis. O jeigu gerai viską apgalvojate, pasidomite kiekvienos verslo formos pliusais ir minusais, situacija tampa gerokai aiškesnė. O aiškumas šiuo atveju yra privalumas.

Ar išvis verta pradėti verslą? Galbūt geriau negaišti laiko? Vienareikšmio atsakymo nėra, bet jeigu idėja vis sukasi mintyse, kažin ar taip paprastai ją išmesite iš galvos. Žinoma, yra daug veiksnių, lemiančių pasirinkimą, ar pasukti verslo keliu, ar vis dėlto ne. Pavyzdys – investicijų dydis. Galbūt atrodo, kad norint pradėti vienokią ar kitokią veiklą reikia pernelyg daug pinigų. Arba kaip tik investicijos palyginti mažos. Nuo to priklauso ir pasiryžimas, ar verslui bus duotas startas.

Parašykite komentarą