Sveikata

Į kelionę su vaiku: ko tikėtis ir kam ruoštis?

Vaikams kelionės atneša daug džiaugsmo, o tėvams – neretai ir rūpesčių, kai jų atžalos kelionės metu suserga ar patiria traumą. Draudikai skaičiuoja, kad praėjusiais metais 17 proc. visų vaikų žalų buvo užfiksuota rugpjūtį – suintensyvėjus keliautojų srautams. Kokios vaikų traumos ir susirgimai dažniausiai apkartina kelionių įspūdžius?

Kaip rodo ilgametė statistika, per keliones traumas kur kas dažniau patiria vaikai iki 12 metų. „Kelionėse vaikai dažniausiai patiria traumas pargriuvę arba nuo ko nors nukritę. Dėl to pasitaiko minkštųjų audinių sužalojimų, raiščių patempimų ir kaulų lūžių, kurie gali ne tik sutrukdyti kelionę dėl vizitų pas gydytojus, bet netgi priversti ją nutraukti ir grįžti namo. Šie atvejai gali sukelti ne tik nemažai rūpesčio tėvams, bet ir patuštinti tėvų piniginę – priklausomai nuo patirtos traumos sudėtingumo bei šalies, gydymo kainos gali svyruoti nuo 50 iki kelių tūkstančių eurų“, – sako „Compensa Vienna Insurance Group“ žalų departamento vadovas Mindaugas Balinskas.

Tuo tarpu pačių mažiausių keliautojų atostogas dažniau apkartina ne traumos, o įvairūs susirgimai. Statistika rodo, kad dėl pasikeitusių klimato sąlygų, ne visuomet švaraus vandens ar neįprasto maisto vaikams iki 5 metų dažnai atsiranda skrandžio negalavimai, o dėl intensyvesnės saulės ar vabzdžių įgėlimų – alerginės reakcijos.

Į keliones užsienyje – vis daugiau vaikų

Kelionių organizatoriaus „Kidy Tour“ duomenimis, pakankamai dažnai į atostogų keliones leidžiamasi kartu su atžalomis – net 30 proc. keliaujančiųjų į Turkiją sudaro būtent vaikai. „Organizuodami keliones siekiame ne tik patenkinti skirtingus atostogautojų lūkesčius, tačiau ir užtikrinti jų saugumą. Kelionėse ypač svarbi grupė yra vaikai, kurie jautresni aplinkos pokyčiams, todėl rekomenduojame rinktis šeimoms su mažamečiais pritaikytus viešbučius, kuriuose visa infrastruktūra ir paslaugos pritaikyti mažiesiems – yra negilūs baseinai atsigaivinimui, skėčiai nuo saulės, taip pat mažiesiems tinkamas maistas ir gėrimai, kai kur viešbučio teritorijose yra ir gydytojų kabinetai“, – sako Kristina Prieskienytė, „Kidy Tour“ pardavimų vadovė.

Pasak K. Prieskienytės, kelionių organizatorius taip pat stengiasi visada tėvams priminti svarbiausius saugumo kelionėje principus, nes visų pirma jie yra atsakingi už savo mažylių sveikatą. Atostogoms renkantis Turkiją ar Egiptą bene svarbiausia prisiminti, kad nemažai laiko vaikai praleis saulėje, todėl reikia užtikrinti, kad dėvėtų kepurę ir gertų daugiau vandens. Kadangi viena iš pagrindinių pramogų yra maudynės, svarbu susitarti, kad į vandenį bristi galima tik įspėjus suaugusiuosius, o maudantis jūroje būti atsisukus veidu į bangas. Kadangi aplinka vaikui nauja, reikia ne tik jį nuolat stebėti, tačiau ir susitarti, kaip reikėtų elgtis pasimetus – viešbutyje turėti susitikimo vietą, o išeinant iš jo pasiimti vizitinę kortelę su kontaktais.

Tendenciją keliauti su vaikais pastebi ir „Compensa Vienna Insurance Group“ draudikai, kurie daugelyje turistų pamėgtų šalių fiksuoja vis daugiau vaikų patirtų žalų. „Šiltuose kraštuose daugiausia atvejų, kai dėl kaitrios saulės vaikams atsiranda alergija. Dėl to svarbiausia keliaujant su vaikais paimti apsaugos nuo saulės priemonių – kepures, akinius, kremus, pasirūpinti, kad vaiko pečius dengtų marškinėliai. Taip pat rekomenduojama dar prieš kelionę pasitarti su gydytoju dėl individualios vaistinėlės sudarymo, kuri pagelbėtų atsiradus traumoms, alergijoms ar kitiems susirgimams“, – pataria M. Balinskas.

Pranešimą paskelbė : Laura Gabrilavičiūtė, Nova media

Parašykite komentarą